اخبار سیاسی

وزیر خارجه آمریکا: خود را متعهد به شراکت پایدار با افغانستان و مردم این کشور می دانیم

آنتونی بلینکن با سفر به افغانستان بر تعهد ایالات متحده بر حمایت از دولت این کشور تاکید نمود.

17 اردیبهشت 1400

بازگشت دو زندانی ایرانی به جامانده در ⁧تاجیکستان⁩ به ⁧ایران⁩

خبرنگاران : سفیر ایران در تاجیکستان گفت: همزمان با پیگیری ⁧وزارت امور خارجه⁩ و موافقت مقامات محترم قضایی کشورمان یک زندانی تاجیک نیز به کشورش منتقل شد.

16 اردیبهشت 1400

خبرنگاران مشاور وزیرکشور خبرسازی درباره رحمانی فضلی را توطئه علیه انتخابات دانست

تهران-خبرنگاران- روح الله جمعه ای مشاور وزیرکشور در گفت وگو با خبرنگاران خبرسازی مجعول مبنی بر اینکه وزیر کشور به دلیل قهر در جلسات کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا شرکت نکرده است، را تکذیب کرد.

14 اردیبهشت 1400

ملاقات وزیر ورزش با سفیر بلغارستان

وزیر ورزش و جوانان با سفیر بلغارستان در ایران ملاقات و گفت وگو کرد.

11 اردیبهشت 1400

اتاق ایران ، پیشنهاد اجرای طرح سیستم بانکی مشترک بین اعضای دی8

خبرنگاران - معاون بین الملل اتاق ایران در وبینار تجاری دی-8 پیشنهاد داد: سیستم همکاری مستقیم بین بانکی در راستای کاهش هزینه ها در تجارت بین اعضا طراحی و اجرا گردد.

10 اردیبهشت 1400

نیویورک تایمز: توافق ایران-چین کوشش های واشنگتن برای انزوای تهران را ناکام می گذارد

رسانه های آمریکایی با اشاره امضای سند همکاری جامع ایران ـ چین خاطر نشان کردند، این توافق کوشش های واشنگتن برای انزوای تهران را تضعیف می نماید.

10 اردیبهشت 1400

خبرنگاران رسالت سازمان جهانی بهداشت در مهار ویروس کرونا

تهران- خبرنگاران- سازمان جهانی بهداشت یکی از سازمان های بین المللی به شمار می رود که می تواند به عنوان متولی اصلی نقش اساسی و کلیدی را برای مقابله با ویروس کرونا ایفا کند البته در این جهت همکاری همه دولت ها و دیگر سازمان های مربوطه ضروری است.

7 اردیبهشت 1400

خبرنگاران ملاقات رایزن فرهنگی ایران و مدیرکل روابط بین الملل وزارت فرهنگ اسپانیا

مادرید- خبرنگاران- محمد مهدی احمدی رایزن فرهنگی کشورمان در اسپانیا با فاستینو دیاز فورتونی مدیر کل روابط بین الملل و اتحادیه اروپای وزارت فرهنگ و ورزش اسپانیا با موضوع پیشنهاد برگزاری هفته فرهنگی ایران در این کشور ملاقات و گفت و گو کرد.

5 اردیبهشت 1400

برگزاری مراسم خداحافظی سفیر ایران در سوریه همراه با اعطای نشان

به گزارش خبرنگاران به نقل از سانا، وزارت امور خارجه سوریه به مناسبت سرانجام مأموریت جواد ترک آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق، مهمانی رسمی در هتل داماروز در دمشق برگزار کرد.

2 اردیبهشت 1400

فوت 80 بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته ، بستری 3861 بیمار در بخش مراقبت های ویژه خبرنگاران

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز 2 فروردین 1400 و بر اساس معیار های قطعی تشخیصی، 7 هزار و 357 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد که 773 نفر از آن ها بستری شدند.

31 فروردین 1400

قالیباف به استان گلستان سفر کرد خبرنگاران

رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز به استان گلستان سفر کرد.

31 فروردین 1400

خبرنگاران ملت یمن اراده جدی برای دستیابی به صلح عادلانه دارد

تهران - خبرنگاران - سفیر ایران در یمن نوشت: ملت یمن برخلاف متجاوزان، اراده ای جدی برای دستیابی به صلحی عادلانه، توقف کامل جنگ و خاتمه دادن به محاصره دارد.

30 فروردین 1400

زلزله در کاخ باکینگهام؛ آیا خاندان سلطنتی انگلیس رو به فروپاشی است؟

پایگاه خبری گاردین در گزارشی به مساله افشاگری اخیر شاهزاده هری و همسرش مگان مارکل علیه خاندان سلطنتی بریتانیا (مبنی بر وجود نژادپرستی عمیق در آن ها) پرداخته و سعی نموده به این سوال پاسخ دهد که آیا این افشاگری، زمینه را برای حرکت خاندان سلطنتی انگلیس...

27 فروردین 1400

خبرنگاران مشکل کمبود برق طرحهای توسعه در شهرک صنعتی کاویان فریمان برطرف شد

مشهد- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: با پیگیری برای حل مشکل تامین برق طرحهای توسعه واحدهای تولیدی شهرک صنعتی کاویان شهرستان فریمان این استان پست فوق توزیع برق این شهرک به میزان 30 مگا ولت آمپر تجهیز و توسعه می یابد.

27 فروردین 1400

بورس تا شب عید چه می گردد؟

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در مصاحبه با خبرنگاران، در رابطه با فرایند بورس تا خاتمه سال گفت: اگر اتفاق بدی در حوزه سیاسی رخ ندهد فکر می کنم شاخص کل تا خاتمه سال حداقل عدد یک میلیون و 400 هزار واحد را ببیند. فعلا بازار سهام مسئله ای برای صعود ندارد....

22 فروردین 1400

خبرنگاران منابع ارزی صرف واردات فناوری های پیشرفته و توانمندسازی صنایع داخلی گردد

تهران- خبرنگاران- دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: انتظار می رود با برداشته شدن احتمالی تحریم ها در سال 1400، منابع ارزی وارداتی بیشتر صرف واردات ماشین آلات، دانش فنی، تقویت نهضت ساخت داخل و توانمندسازی صنایع داخلی گردد....

20 فروردین 1400

پیش ثبت نام مدارس غیردولتی، مُخل جریان تربیتی است خبرنگاران

حاجی میرزایی گفت: پیش ثبت نام مدارس غیردولتی، مخل جریان تربیتی است و آن را غیرقانونی می دانیم.

19 فروردین 1400

انتقاد شدید آلمان از برنامه توسعه زرادخانه های هسته ای بریتانیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در تبادل نظر با دویچه وله از سیاست جدید دولت بریتانیا در مورد توسعه زرادخانه های هسته ای خود انتقاد کرد.

18 فروردین 1400

چطور تغییرات آب و هوایی راه را برای جنگ در سوریه هموار کرد

محققان قبول دارند که تغییرات آب و هوایی را نمی توان به تنهایی از بابت بروز جنگ سال 2011 در سوریه مقصر دانست. با این حال همچنین نمی توان آن را به عنوان یک دلیل تبدیل شدن این کشور در حال شکوفایی به یک مکان جنگزده و خشک، نادیده گرفت.

18 فروردین 1400

فعالیت همزمان 8 سامانه در سایت نمایشگاه مجازی کتاب، امکان تعامل ناشر با مخاطب باید تقویت گردد

به گزارش خبرنگاران نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از یکم تا دهم بهمن ماه در سراسر کشور برگزار گردید و تجربیات تازه ای را هم برای برگزارکنندگان، هم برای ناشران و هم برای علاقه مندان و مشتریان کتاب، به همراه داشته است تجزیه و تحلیل نتایج به دست آمده...

17 فروردین 1400
تعداد: (433)