مقالات گردشگری

باتری 600 کیلووات ساعتی برق یک کشتی را تأمین می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، شرکت مارسک(Maersk) با همکاری Trident Maritime Systems یک باتری کانتینری 600 کیلووات ساعتی ابداع نموده اند که می توان از طریق آن برق مورد احتیاج یک کشتی را تامین کرد.

11 دی 1398

چین سفر خارجی ها را به تبت ممنوع نمود

آژانس های مسافرتی چهارشنبه اول اسفند اعلام کردند دولت چین سفر توریست های خارجی به تبت را تا اواسط فروردین ممنوع اعلام نموده و تعیین نیست این ممنوعیت از چه زمانی شروع شده است.

6 دی 1398

نقش هایی که باعث تغییر بازیگرانشان شدند

وبلاگ نماوا - فرناز آشفته فرد: شاید خیلی ها فکر نمایند بازیگری کار آسانی است و می توان با وانمود کردن به چیزی دور از واقعیت، پول خوبی هم دریافت کرد. اما بازیگری فراتر از این است. در واقع، گاهی ایفای یک نقش به کوشش زیادی احتیاج دارد و خیلی چیز ها با آن عوض...

4 دی 1398

ونیز و چهار راه حل برای تجربه این شهر شناور

شهر ونیز شهری بسیار دیدنی در ایتالیا است. اما به دست دریافت نقشه و راه افتادن در خیابان ها و پس کوچه های آن شاید اتلاف وقت باشد. برای آشنایی با چهار راه چاره بهینه گردش در این شهر با خبرنگاران همراه شوید.

3 دی 1398

هشدار به خلبانان هنگام پرواز بر فراز مناطق جنگی

خبرنگاران: سازمان ملل در حال ایجاد سیستمی برای هشدار به خلبانان هواپیماهای مسافری در مورد پرواز بر فراز مناطق جنگی است تا مانع تکرار حوادث مشابه سرنگونی هواپیمای مالزی در اوکراین شود.

2 دی 1398

سرنوشت پیروز ترین ستاره های سینمای پیش از انقلاب

ماهنامه دیار - مهدی فروتن: بازخوانی تاریخ، سنت و رسمی است که هر چند سال یکبار گریبان یک جامعه و افراد آن را می گیرد و رها نمی کند. در ایران همه که همه به خاطره بازی شهره اند؛ چنین رویکردی سال هاست نقل محافل شده و سینما را هم درگیر خود نموده است. کافی است همین...

30 آذر 1398

توسعه همکاری های علمی ایران و چین به نفع هر دو کشور است

خبرنگاران: سرپرست وزارت علوم در دیدار رئیس کنفرانس عمومی یونسکو و معاون وزارت آموزش جمهوری خلق چین بر گسترش همکاری های علمی بین دو کشور تاکید نمود.

28 آذر 1398

اعلام نام برندگان آفر تور بدروم با 50% تخفیف ، آژانس لاچین سیر

قرعه کشی هفتمین آفر هم انجام گرفت و نام برندگان تعیین گشت.

26 آذر 1398

کاروانسرای روستای کاروانسرا در اراک مرمت اضطراری می گردد

معاون میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: کاروانسرای روستای کاروانسرا در اراک مرمت اضطراری و به بخش خصوصی واگذار می گردد.

25 آذر 1398

فرسودگی شبکه فاضلاب مانع برطرف نم زدگی دیوار مسجد جامع اصفهان شد

معاون حفظ و احیای بناهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: برای برطرف مشکل نم زدگی دیوار مسجد جامع اصفهان اقدامات فنی لازم توسط این اداره کل انجام شد اما فرسودگی شبکه فاضلاب مانع نتیجه بخش بودن این اقدامات بازدارنده شده است.

24 آذر 1398

مسجد جامع ابرکوه مرمت شد

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ابرکوه از مرمت و بازسازی مسجد تاریخی جامع این شهرستان با اعتبار 150 میلیون ریال اطلاع داد.

23 آذر 1398

جزایر زیبای جهان

جزیره ها جادوی خیالی از بهشت را درخود دارند وگریزی دلخواه از زندگی شهری به سمت این نقاط اتفاق می افتد. نقطه بی نظیری از شن که می توانیدزیر صدای برگ های نخل ها آسوده بخوابید و به گستره آبی دریا خیره شوید. ولی همه جزایر مثل هم نیستند. زیبایی دسته ای از آنها...

21 آذر 1398

چینی ها مشغول ساخت یک موزه در درون تپه های شنی هستند

یک شرکت چینی مشغول ساخت یک موزه در یکی از مناطق تفریحی این کشور و درست در زیر تپه های شنی است و میخواهد به این منطقه حس و حال فرهنگی بدهد.

20 آذر 1398

فروش ساندویچ ماهی مشهور استانبول متوقف شد ، اعتراض مردم و گردشگران به حذف این سنت غذایی

فروش ساندویچ ماهی قایقی تاریخی استانبول به دستور مسولان این شهر متوقف می گردد.

18 آذر 1398

ایتالیا طرح احداث خط لوله گاز ترانس آدریاتیک را به پیش می برد

سرجو ماتارلا رئیس جمهوری ایتالیا در سفر اخیر خود به آذربایجان اظهار داشت که ایتالیا پروژه احداث خط لوله انتقال گاز ترانس آدریاتیک را پیش خواهد برد و این پروژه در صدر فهرست موضوعات مورد بحث در هفته آینده میان جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا با دونالد ترامپ...

15 آذر 1398

رونمایی از 30 تابوت سه هزار ساله در مصر

وزارت آثار باستانی مصر به صورت رسمی از 30 تابوت چوبی باستانی رونمایی کرد که به تازگی در دره پادشاهان کشف شده و بزرگ ترین کشف در نوع خود در یک قرن اخیر به شمار می روند.

13 آذر 1398

جوانترین ورزشکار ایران در المپیک: هدف بزرگی را برای خود معین کرده ام

نابغه 16 ساله شنای ایران نه تنها در ورزش بلکه در تحصیل هم پیروز بوده و حالا به عنوان یک نخبه در المپیک 2016 به آب می زند.

11 آذر 1398

تصاویر جالب از ماساژدرمانی فیل ها در تایلند

فیلهای سنگین وزن یک تنی به یکی از ابزاار های ماساژ در کشور تایلند بدل شده اند.

8 آذر 1398

2 روز مانده به گام چهارم؛ مسیری سخت در پیش روی اروپا

در حالی 14 آبان ماه سومین فرصت 60 روزه طرف های باقیمانده برجام به خصوص اروپایی ها انتها می پذیرد که بر اساس اعلام قبلی، ایران گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را برخواهد داشت و از این پس جهت پیش روی اروپا دشوارتر از قبل خواهد بود.

5 آذر 1398

آب انبارهای شهر کندر در شهرستان خلیل آباد مرمت می گردد

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلیل آباد گفت: آب انبارهای شهر کندر با همکاری شورای اسلامی و شهرداری کندر مرمت می گردد.

3 آذر 1398
تعداد: (178)