علم و تکنولوژی

گوگل و اپل هدف حملات سایبری هکرهای چینی

خبرنگاران: کارشناسان سایبری چین را متهم نموده اند که با تشکیل یک ارتش سایبری قدرتمند غول های اینترنتی آمریکایی مانند گوگل و اپل را هدف حملات خود قرار داده است.

5 دی 1398

نقش هایی که باعث تغییر بازیگرانشان شدند

وبلاگ نماوا - فرناز آشفته فرد: شاید خیلی ها فکر نمایند بازیگری کار آسانی است و می توان با وانمود کردن به چیزی دور از واقعیت، پول خوبی هم دریافت کرد. اما بازیگری فراتر از این است. در واقع، گاهی ایفای یک نقش به کوشش زیادی احتیاج دارد و خیلی چیز ها با آن عوض...

4 دی 1398

افزایش 60 درصدی ارزش سهام مخابرات

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از افزایش 60 درصدی ارزش سهام این شرکت در یک سال گذشته اطلاع داد.

4 دی 1398

توسعه همکاری های علمی ایران و چین به نفع هر دو کشور است

خبرنگاران: سرپرست وزارت علوم در دیدار رئیس کنفرانس عمومی یونسکو و معاون وزارت آموزش جمهوری خلق چین بر گسترش همکاری های علمی بین دو کشور تاکید نمود.

28 آذر 1398

همایش روز زیست فناوری دانشگاه تربیت مدرس آذرماه 98 برگزار می گردد

مرکز تحقیقات و توسعه زیست فناوری دانشگاه تربیت مدرس سومین همایش روز زیست فناوری این دانشگاه را 27 آذرماه سال جاری برگزار می نماید.

28 آذر 1398

توسعه زیرساختی ماهواره ها و پرتابگر از برنامه های سازمان فضایی

معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی گفت: توسعه زیرساخت ها، توسعه ماهواره های سنجشی، ساخت پرتابگر و سامانه های ترکیبی از محورهایی است که در برنامه های فضایی به آن تاکید شده است.

27 آذر 1398

اعلام نام برندگان آفر تور بدروم با 50% تخفیف ، آژانس لاچین سیر

قرعه کشی هفتمین آفر هم انجام گرفت و نام برندگان تعیین گشت.

26 آذر 1398

جزایر زیبای جهان

جزیره ها جادوی خیالی از بهشت را درخود دارند وگریزی دلخواه از زندگی شهری به سمت این نقاط اتفاق می افتد. نقطه بی نظیری از شن که می توانیدزیر صدای برگ های نخل ها آسوده بخوابید و به گستره آبی دریا خیره شوید. ولی همه جزایر مثل هم نیستند. زیبایی دسته ای از آنها...

21 آذر 1398

افزایش سن امید به زندگی در افراد هموفیلی

به گزارش خبرنگاران، احمد قویدل با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی ترمبوز و هموستاز در چهارمین روز از هفته هموفیلی، اضافه نمود: این کنگره که هفتمین نشست علمی هموفیلی و سایر اختلالات انعقادی در کشور محسوب می گردد شامگاه چهارشنبه 4 مرداد با حضور معاون...

12 آذر 1398

جوانترین ورزشکار ایران در المپیک: هدف بزرگی را برای خود معین کرده ام

نابغه 16 ساله شنای ایران نه تنها در ورزش بلکه در تحصیل هم پیروز بوده و حالا به عنوان یک نخبه در المپیک 2016 به آب می زند.

11 آذر 1398

بزرگترین همایش علمی فیزیوتراپی در تهران برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، احمد موذن زاده، گفت: با پشتوانه برگزاری 27 کنگره متوالی و پیروز کشوری و تلاش و تلاش علمی 15 دپارتمان دانشگاهی فیزیوتراپی در سطح کشور و با موضوع انجمن علمی فیزیوتراپی ایران برگزاری اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی به شایستگی هدف گذاری...

7 آذر 1398

10 کشوری که قوی ترین واحدهای پول در دنیا را دارند ؛ مقایسه با ارزش دلار آمریکا ، هر دینار کویت 42 هزار و 700 تومان!

خبرنگاران: این تارنمای آمریکایی در گزارش خود مطرح نمود در دنیا تقریبا 200 کشور وجود دارند اما این بدان معنا نیست که هر یک از آنها ارز خود را دارد. در حقیقت یک ارز می تواند در چند کشور به عنوان ارز اصلی استفاده گردد. اکثر مردم بر این باورند که ارزهایی مانند...

6 آذر 1398

2 روز مانده به گام چهارم؛ مسیری سخت در پیش روی اروپا

در حالی 14 آبان ماه سومین فرصت 60 روزه طرف های باقیمانده برجام به خصوص اروپایی ها انتها می پذیرد که بر اساس اعلام قبلی، ایران گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را برخواهد داشت و از این پس جهت پیش روی اروپا دشوارتر از قبل خواهد بود.

5 آذر 1398

95 درصد اعضای هیئت علمی، دانش آموخته دانشگاه های داخلی هستند

دبیر هیئت مرکزی جذب وزارت علوم گفت: از تعداد 23856 متقاضی جذب هیئت علمی 95.2 درصد در داخل کشور درس خوانده اند و 4.8 درصد فارغ التحصیل دانشگاه های خارج از کشور هستند.

3 آذر 1398

آمادگی ایران برای برگزاری رویدادهای مشترک فرهنگی و علمی با هند

معاون میراث فرهنگی از آمادگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای همکاری های مشترک در حوزه صنایع دستی و گردشگری بیش از گذشته بین دو کشور ایران و هند اطلاع داد و اضافه نمود: تعداد زیادی بناهادر هندوستان وجود دارد که دارای کتیبه های فارسی هستند؛...

23 آبان 1398

افشای اطلاعات خاص در مورد گوشی وان پلاس 8

در شرایطی که تازه ترین گوشی پرچمدار وان پلاس یعنی وان پلاس 7 تی عرضه نشده، اخباری در مورد گوشی آینده وان پلاس یعنی وان پلاس 8 در فضای مجازی منتشر شده است.

22 آبان 1398

شاون لیدن چرا از پلی استیشن جدا شد؟

شان لیدن (Shawn Layden) - رئیس استودیوهای جهانی سونی (Sony Worldwide Studios)- پس از بیش از 30 سال کار در این شرکت، سونی را ترک گفت.

19 آبان 1398

مهمترین سرقت های اطلاعاتی سال 2014، ظهور مجدد خونریزی قلبی

به گزارش خبرنگاران، مرکز ماهر گفت: شرکت امنیتی پاندا، مهمترین رویدادهای امنیت فناوری اطلاعات در سراسر جهان در طول سال 2014 را تحلیل کرده است.

19 آبان 1398

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه های انسانی رایتل معرفی گردید

سرپرست جدید معاونت اقتصادی و سرمایه های انسانی شرکت خدمات ارتباطی رایتل معرفی گردید.

18 آبان 1398

راه اندازی خط کشتیرانی از چابهار به عمان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به راه اندازی خط کشتیرانی به وسیله چابهار به عمان در زمان ارسال مرسولات پستی به کشورهای عربی صرفه جویی می گردد.

18 آبان 1398
تعداد: (117)