مدیر کل آژانس: به کوشش برای دریافت پاسخ از ایران ادامه می دهیم

به گزارش سفر به کانادا، مدیر کل آژانس انرژی اتمی با بیان اینکه راهی جز بازگرداندن ایران به همکاری با آژانس ندارند، گفت این سازمان به کوشش برای دریافت پاسخ از ایران ادامه می دهد.

مدیر کل آژانس: به کوشش برای دریافت پاسخ از ایران ادامه می دهیم

به گزارش گروه بین الملل سفر به کانادا، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی امروز (آدینه) بعد از تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام، گفت این سازمان به فشار بر ایران برای دریافت پاسخ درباره مکان های مورد نظر ادامه می دهد.

لارنس نورمن خبرنگار نشریه وال استریت ژورنال، در صفحه توئیتر خود نوشت که گروسی بعد از نشست شورای حکام، در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا این قطعنامه باعث کاهش همکاری ایران خواهد شد، شرح داد که فعلا نمی تواند دقیق بگوید که چه اتفاقی خواهد افتاد یا چه چیزی رخ نمی دهد.

نورمن لحن صحبت گروسی را راضی از تصویب این قطعنامه توصیف نموده و به نقل از وی نوشت: ما همیشه تصمیماتی را ترجیح می دهیم که مورد اجماع نظر باشد. تمام چیزی که می گویم این است که با چیزی به شورا آمدم، اگر تصمیم گرفتم که به شورا بیایم به آن دلیل بود که احساس کردم این موضوع، ماهیتی دارد که شورا را تضمین می نماید.

وی با ادعای اینکه پیغام شورای حکام به ایران با این قطعنامه شفاف بود، درباره اینکه اکنون امکان ارجاع دادن موضوع به شورای امنیت وجود دارد، اضافه نمود: این چیزی است که اعضای شورا باید تصمیم بگیرند. اما اگر بتوانیم با یکدیگر همکاری نموده و مسائل را حل کنیم، نیازی به برداشتن گام های بیشتر نخواهد بود.

مدیر کل آژانس اتمی با بیان اینکه تنها راه پیش رو در موضوع هسته ای ایران، ادامه همکاری هاست، گفت: پس هیچ راهی جز نشستن و آوردن ایران به پای کار نیست.

شورای حکام آژانس اتمی امروز در نشست حضوری اعضا، قطعنامه پیشنهادی تروئیکای اروپایی علیه ایران به بهانه عدم همکاری تهران با تحقیقات آژانس را تصویب کرد.

منابع دیپلماتیک می گویند قطعنامه پیشنهادی تروئیکای اروپایی علیه ایران، با 25 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع تصویب شده است. (جزئیات بیشتر)

سه کشور آلمان، فرانسه، انگلیس روز دوشنبه طی نشست شورای حکام، با استناد به گزارش ادعایی آژانس اتمی مبنی بر اجازه ندادن ایران برای دسترسی به چهار مکان، پیش نویش قطعنامه ای را تنظیم کردند که تهران را به اجازه دادن برای این تحقیقات و همچنین همکاری کامل با آژانس ملزم می نماید.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، پیشتر در واکنش به پیش نویس این قطعنامه گفته بود: شورای حکام آژانس نباید به دشمنان برجام اجازه دهد که منافع عالی ایران را به خطر بیندازند... ما چیزی برای پنهان کردن نداریم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1100

به "مدیر کل آژانس: به کوشش برای دریافت پاسخ از ایران ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر کل آژانس: به کوشش برای دریافت پاسخ از ایران ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید