رئیس جمهور چین: باید در زمینه علم و فناوری خودکفا شویم

به گزارش سفر به کانادا، رئیس جمهوری چین در راستای تنش با آمریکا خواهان حرکت بخش های مختلف این کشور به سمت استفاده از توانمندی های داخلی و کاهش وابستگی به خارج شد.

رئیس جمهور چین: باید در زمینه علم و فناوری خودکفا شویم

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از گلوبال تایمز، شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین خواهان افزایش کوشش های این کشور برای تبدیل شدن به یک قدرت پیشرو در زمینه علوم و فناوری و حرکت این بخش به سمت تکیه بر توانمندی ها در داخل چین شد. این هدف گذاری درحالی اجرا شده است که تنش چین و آمریکا در دولت بایدن ادامه دارد.

رئیس جمهوری چین روز آدینه این اظهارات را در حین سخنرانی در جلسه ای با حضور اعضای آموزشگاه علوم چین و آموزشگاه مهندسی این کشور و همچنین کنگره ملی انجمن علوم و فناوری چین مطرح نمود.

موضوع تکیه بر توانمندی های داخلی چین درحالی از سوی مقامات ارشد این کشور مورد تأکید قرار می گیرد که پس از سرانجام دوره ریاست جمهوری ترامپ و با ورود جو بایدن به کاخ سفید نیز سیاست آمریکا در مورد چین تغییری نکرد و دولت دموکرات آمریکا نیز بر افزایش فشارها بر پکن تأکید داشته است.

موضوع پیشرفت چین در حوزه های مختلف یکی از نگرانی های اصلی آمریکا به عنوان بزرگترین رقیب پکن است. انتشار گزارش اخیر کمیسیون امنیت ملی درباره هوش مصنوعی واقعیتی تلخ را به دولت آمریکا گوشزد کرد: آمریکا به گفته اریک اشمیت و باب ورک، رؤسای این کمیسیون آماده دفاع و یا رقابت در عرصه هوش مصنوعی نیست، موضوعی که به شدت آمریکا را نگران نموده استفاده چین از هوش مصنوعی در حوزه نظامی است.

در همین رابطه منابع نزدیک و مطلع به برنامه های دولت جو بایدن اعلام فاش کردند: بودجه 715 میلیارد دلاری وزارت دفاع آمریکا میخواهد منابع اقتصادی را از سامانه های قدیمی نظامی و تسلیحاتی دور و به مدرنیزه کردن زرادخانه هسته ای و بازدارندگی در برابر چین یاری کند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1702

به "رئیس جمهور چین: باید در زمینه علم و فناوری خودکفا شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور چین: باید در زمینه علم و فناوری خودکفا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید