خبر ویژه از حقوق بازنشستگان ! ، سرشان بی کلاه ماند !

به گزارش مجله سفر به کانادا، خبرنگاران: دبیراجرایی خانه کارگر استان اصفهان گفت: در لایحه دولت خطرات زیادی جامعه کارگری را تهدید می نماید که یکی از آن ها تبعیض بین بازنشستگان کشوری و لشکری با بازنشستگان تامین اجتماعی است. دومی اخذ مالیات از بازنشستگان است که هیچ زمانی آن را تجربه نکرده بودیم.

خبر ویژه از حقوق بازنشستگان ! ، سرشان بی کلاه ماند !

حقوق بازنشستگان در حالی به مجلس رفته که هنوز در دستور کار نمایندگان قرار نگرفته است حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی از مواردی است که سال ها از سوی این بازنشستگان مطرح شده است حقوق بازنشستگان و پرداختی آن بارها بیان شده است حقوق بازنشستگان و پرداخت آن از سوی سازمان تأمین اجتماعی اجرا شد که البته این کار به صورت ناقص عملیاتی شد حقوق بازنشستگان از جمله مواردی است که در جامعه مطرح شده است .

به گزارش خبرنگاران، اصغر برشان، دبیراجرایی خانه کارگر استان اصفهان گفت: کوشش می کنیم برنامه توسعه ششم در حوزه کارگری را عملیاتی کنیم، کسی جواب نمی دهد. کوشش می کنیم 89 هزار میلیارد تومان بودجه ای که به جامعه کارگری وعده داده بودند را در لایحه بودجه قرار دهیم و نقدی اش کنیم، کسی همراهی نمی نماید. می دویم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را اجرایی کنیم، برای بازنشستگان کشوری و لشکری اجرایی می گردد و مستمری بگیران تامین اجتماعی بلاتکلیف می مانند.

وی ادامه می دهد: در لایحه دولت خطرات زیادی جامعه کارگری را تهدید می نماید که یکی از آن ها تبعیض بین بازنشستگان کشوری و لشکری با بازنشستگان تامین اجتماعی است. دومی اخذ مالیات از بازنشستگان است که هیچ زمانی آن را تجربه ننموده بودیم.

دبیراجرایی خانه کارگر استان اصفهان با اشاره به قانون اخذ مالیات از بازنشستگان اضافه می نماید: شاغل و بازنشسته تامین اجتماعی درحالی باید زین پس مالیات پرداخت کند که تورم افسار گسیخته خط فقر را به ده میلیون تومان رسانده است. طبق این لایحه کارگران و مستمری بگیران که بین 5 تا 10 میلیون تومان دریافتی دارند 10 درصد، حقوق 10 تا 15 میلیون در ماه پانزده درصد و افرادی که 15 میلیون تومان به بالا دریافتی دارند باید 20 درصد مالیات پرداخت نمایند.

وی تصریح می نماید: به این فکر نمی نمایند، فردی که یک عمر برای داشتن رفاه در بازنشستگی اش، سالها زحمت کشیده و اضافه کاری نموده تا پایه حقوق بازنشستگی اش بالا باشد، 200000 هزارتومان حداقل باید مالیات بدهد. اینگونه زحمات و کوشش هایش به باد می رود.

برشان با بیان اینکه حذف ارز 4200 تومانی بدترین اتفاق ممکن است می گوید: نتیجه حذف ارز دولتی فقیرتر کردن فقرا، خدشه دار کردن مایحتاج عمومی و سوء تغذیه جامعه مزد بگیر است.

وی ادامه می دهد: می گوییم مزد کارگر باید بر مبنای ماده 41 قانون باشد؛ متاسفانه در برابر آن دولت طرح افزایش پلکانی 10 تا 25 درصد را درنظر می گیرد که به این ماده قانونی ربطی ندارد. افزایش پلکانی حقوق مربوط به افرادی است که دستمزد شان بالا است و با افزایش تورم، حقوق شان را پلکانی افزایش می دهند. قطعا افزایش حقوق پلکانی برای مزد بگیران تامین اجتماعی فاجعه است.

دبیر خانه کارگر اصفهان خاطرنشان می نماید: می گوییم بودجه باید انقباضی بسته گردد، بعد دولت دریافت مالیات از حقوق بگیران و بازنشستگان را مطرح می نماید؛ درحالیکه فقط فشار بر جامعه حقوق بگیر است، زیرا بنا بر آمار خودشان نسبت به بودجه 1400، 62 درصد بودجه سال آینده از سهم مالیات اضافه شده است. در این حالت فشار بر اقشار حقوق بگیر است، زیرا عنان و اختیار حقوق شان در دست دولت بوده و قبل از پرداخت مالیات اش را بر می دارد.

وی ادامه می دهد: می گویند حذف ارز 4200 تومانی برای پیشگیری از رانت است، ولی نمی گویند چه کسی رانت اش را گرفته است؟ در این حالت تکلیف دارو و درمان چه می گردد؟ می گویند ارز دارو را می دهیم، درحالیکه پیش از این ارز بسیاری از داروها را حذف نموده اند و مسیردرمان فقط به دارو ختم نمی گردد. بیمار به تجهیزات پزشکی، تخت بیمارستانی و خدمات درمانی دیگر نیز نیازمند است و حذف ارز دولتی فرایند درمان را به مخاطره می اندازد.

برشان تاکید می نماید: با فرایند موجود و بدون نگاه سیاسی، در برهه ای به سرمی بریم که باید با جهان تعامل داشته باشیم. همه جهان که قصد استعمار ما را ندارند! پس برای رهایی از این شرایط باید با جهان به جز کشورهای مزدور ارتباط برقرار نموده تا شرایط مالی را بهبود ببخشیم.

منبع: رکنا
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2023

به "خبر ویژه از حقوق بازنشستگان ! ، سرشان بی کلاه ماند !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر ویژه از حقوق بازنشستگان ! ، سرشان بی کلاه ماند !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید