سلامتی و پزشکی

ستاره سنگال به جام جهانی می رسد

یکی از رسانه های نزدیک به فدراسیون فوتبال سنگال از حضور ستاره آفریقایی در جام جهانی خبر داد.

20 آبان 1401

اگر دمای زمین 2.5 درجه سانتی گراد افزایش یابد، چه اتفاقی می افتد؟

کارشناسان معتقدند اندازه افزایش دما تا سال 2100 حدود 2.5 درجه سانتی گراد خواهد بود.

11 آبان 1401

برترین جایگزین ویزای شینگن کدام است؟

بعد از اینکه امکان اخذ ویزای شینگن اروپا در ماه گذشته کم شد، دریافت پاسپورت دیگر کشورها پر رنگ تر شد. در این میان اخذ پاسپورت دومینیکا در کوتاهترین زمان با کمترین هزینه متقاضیان بیشتری پیدا نمود.

5 آبان 1401

چهارمین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت برگزار می گردد

به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، گردشگری و معنویت-سلامت خانواده، گردشگری و معنویت-سلامت معنوی جوانان، گردشگری و معنویت-سلامت معنوی جامعه، رویکرد روانشناختی به گردشگری و معنویت با موضوع سلامت معنوی، نقش رویکرد دینی به گردشگری در سلامت معنوی، گردشگری...

3 آبان 1401

نیاز مبرم به آموزش سبک زندگی سالم به سالمندان

مدیرکل بهزیستی فارس بر نیاز مبرم به آموزش سبک زندگی سالم به سالمندان تاکید کرد و گفت: باید سلامت جسمی و روحی آن ها حفظ شود و در زمینه تاب آوری و مشارکت گروهی و اجتماعی سالمندان برنامه ریزی شود.

23 مهر 1401

کدام روغن و اسید چرب باعث تقویت مغز در دوران پیری می گردد؟

اسید های چرب امگا 3، به ویژه دو نوع معروف به DHA و EPA، در ماهی های چرب مانند سالمون، ماهی تن، ماهی خال مخالی، شاه ماهی و ساردین به فراوانی یافت می شوند. آن ها بعلاوه می توانند به وسیله مکمل های روغن ماهی دریافت شوند.

18 مهر 1401

هورمون عشق قلب را احیا می نماید؟

دیجیاتو نوشت: دانشمندان در مطالعه جدیدی متوجه شدند که اکسی توسین یا هورمون عشق تاثیر بالقوه ای در ترمیم قلب های آسیب دیده دارد.

11 مهر 1401

10 راه عجیبِ زیبا ماندن در کشور هایی که زیباترین زنان دنیا را دارند!

چای ژاپنی ماچا علاوه بر کاهش وزن و تقویت دستگاه ایمنی بدن، از خاصیت دیگری هم برخوردار است. چای ماچا می تواند به تمیز شدن پوست سر و مو ها یاری کند و رشد مو ها را افزایش دهد.

2 مهر 1401

وسایل نقلیه مورد استفاده خبرنگاران

سیستم حمل ونقل در قلب صنعت گردشگری قرار گرفته است. این سیستم رابط بین مقصد، مهمانخانه، جاذبه ها و سایر مکان های گردشگری است. کارایی، راحت بودن و مقدار سلامت و امنیت این سیستم معین کننده نوع تجربه و منفعتی است که از سفر به دست می آیند. خبرنگاران در سفرهای...

1 مهر 1401

ایرنه پاپاس؛ دلیل مرگ بازیگر نقش هند جگرخوار چه بود؟ (تور بمبئی)

آنطور که رسانه های یونانی روایت می نمایند، ایرنه پاپاس، بازیگر نقش هند جگرخوار از سال ها قبل با بیماری آلزایمر دست و پنجه نرم می کرد و حالا بر اثر کهولت سن و تدام فشار این بیماری ،دنیا هستی را ترک نموده است.

24 شهریور 1401

زمان و نحوه پذیرش پذیرفته شدگان مقطع دکتری دانشگاه پیغام نور

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیغام نور گفت: زمان و نحوه پذیرش پذیرفته شدگان مقطع دکتری تخصصی سال 1401 به زودی اطلاع رسانی می گردد.

29 مرداد 1401

مسعود کیمیایی: جنگ و اضطراب نسل ما را ساخت

غول های بی جانشین موضوع دیروز و امروز فرهنگ و هنر ما نیست و هر بار با درگذشت هر چهره بزرگی شاهد تکرار این بحث هستیم.

26 مرداد 1401

ملی پوش بوکس زیر تیغ جراحی

محمد امین روستایی بوکسور همدانی تیم ملی جوانان تحت عمل جراحی نهاده شد.

19 مرداد 1401

چطور از حس عذاب آور تنهایی خلاص شویم؟

احساس تنهایی می تواند منجر به استرس، خشم و افسردگی گردد. اما خوشبختانه راه هایی برای مقابله با این مشکل وجود دارد. در ادامه، برخی از روش هایی که به حل این احساس ناخوشایند می تواند یاری کند را معرفی می کنیم:

17 مرداد 1401

10 مسئولیت مهم کارفرما در قبال نیروی کار

جدا از تعاریف رسمی و حقوقی، داشتن کاریزما و اتوریته، مهربانی در کنار قوی و جدی بودن، منظم بودن و متکی به نفس بودن از ویژگی های اصلی یک کارفرمای پیروز است. کارفرما کسی است که می تواند رهبری یک مجموعه را به دست بگیرد. این مجموعه می تواند یک کارگاه نجاری کوچک...

9 مرداد 1401

با این نوشیدنی فشارخونتان را نرمال کنید

یک متخصص تغذیه در گزارشی درباره مصرف خیار در تابستان می نویسد: خیار یکی از محبوب ترین سبزیجات در تابستان و با ارزش ترین خاصیت خیار فواید بالای درون آن است.

8 مرداد 1401

تست فنی یا دورهمی؟!

چند روز پیش بود که گروه صنعتی ایران خودرو با دعوت از بعضی از خبرنگاران خودرویی و عکاسان از رسانه های آفلاین و آنلاین اقدام به برگزاری آزمون تست فنی تارا، یکی از تازه ترین محصولاتش، نمود. محل برگزاری طبق روال سال های اخیر که مبدل به یک بدعت نادرست شده (که...

6 مرداد 1401

6 عادت روزمره که هوشتان را کم می کند

انجام برخی از کارهای روزمره و عادی باعث آسیب رسیدن به مغز می شوند.

27 تیر 1401

دلیلی برای ادامه آموزش های مجازی نداریم ، ضرورت ازسرگیری آموزش حضوری در دانشگاه ها

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به واکسینه شدن تمامی دانشگاهیان هیچ دلیلی برای ادامه فرایند آموزش مجازی نداریم.

23 تیر 1401

ثبت نام آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور شروع شد

ثبت نام آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور شروع شد. متقاضیان از امروز 17 بهمن تا 4 اسفند فرصت دارند در این آزمون ثبت نام نمایند.

20 تیر 1401
تعداد: (473)