9 استاندارد خودرو تعلیق شد

به گزارش سفر به کانادا، تهران (پانا) - رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه استانداردهای صنعت ماینینگ تدوین شده اما اجباری نیست، می گوید به دلیل تحریم، 9 استاندارد صنعت خودروسازی تعلیق شده است.

9 استاندارد خودرو تعلیق شد

غلامرضا شریعتی در خصوص تدوین استاندارد برای ماینینگ ها، گفت: استاندارد صنعت ماینینگ را تدوین و ابلاغ نموده ایم اما رعایت این استانداردها اجباری نشده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اضافه کرد: همچنین با همکاری وزارت کار، استانداردهایی را برای حوزه خدمات در دست تدوین داریم که بعضی اجباری و بعضی تشویقی است.

وی در خصوص استاندارد خودروسازی نیز گفت: در اروپا 77 مقرره فنی برای استانداردهای صنایع خودروسازی وجود دارد؛ ما برای اینکه این مقررات را در استانداردهای خود لحاظ کنیم، رعایت 85 استاندارد را در صنعت خودرو الزامی کردیم.

شریعتی اضافه کرد: البته به دلیل مسائل تحریمی، بعضی از این استانداردها تعلیق شدند و در حال حاضر رعایت 76 استاندارد الزامی است.

وی ادامه داد: اجرای استانداردها گامی در جهت تقویت فراوری است و اگر این استانداردهای 85 گانه عملی شوند، خودروساز می تواند در بازارهای منطقه و جهانی حضور یابد و ارزآوری داشته باشد.

شریعتی گفت: اگر هم اکنون مشتریان ما به اجبار بعضی از خودروهای داخلی را می خرند اما با توجه به شرایط خودروسازی کشور و در صورت رعایت استانداردهای مذکور، مشتریان در آینده به اختیار و از سر انتخاب، خودروی ایرانی خریداری خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1633

به "9 استاندارد خودرو تعلیق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 استاندارد خودرو تعلیق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید