تور چین: چین: تحریم المپیک از سوی آمریکا شلیک به پای خود است

به گزارش مجله سفر به کانادا، وزارت خارجه چین اقدام آمریکا در تحریم سیاسی بازی های المپیک پکن را یک نوع خود زنی و کوشش واشنگتن برای ایجاد اختلال در فرایند این بازی ها تعبیر کرد.

تور چین: چین: تحریم المپیک از سوی آمریکا شلیک به پای خود است

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سی ان ان، وزارت خارجه چین در واکنش به اعلام رسمی کاخ سفید مبنی بر تحریم سیاسی بازی های المپیک پکن نارضایتی جدی خود نسبت به این موضوع را ابراز کرد.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری امروز (سه شنبه) خود گفت: آمریکا از روی تعصب ایدئولوژیک و براساس دروغ و شایعات سعی در ایجاد اختلال در بازی های المپیک زمستانی پکن دارد. این اتفاق صرفا نیت شرورانه آمریکا را فاش نموده و باعث به تحلیل رفتن اعتبار و اقتدار اخلاقی این کشور خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه گفت: حرکت اشتباه آمریکا پایه و فضای تبادلات ورزشی چین-آمریکا و همکاری المپیک را زیرسوال برده است. آمریکا با این کار گویا به پای خود شلیک نموده است. این کشور باید عواقب جدی این حرکت خود را درک کند.

کاخ سفید دوشنبه (به وقت آمریکا) تایید کرد که دولت آمریکا در اعتراض به آنچه اقدامات ضد حقوق بشری چین در سین کیانگ ذکر شده، هیئت رسمی خود به بازی های المپیک زمستانی پکن را اعزام نخواهد کرد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که با اینحال ورزشکاران آمریکایی در این بازی ها شرکت خواهند کرد و تحت حمایت کامل دولت آمریکا قرار خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1945

به "تور چین: چین: تحریم المپیک از سوی آمریکا شلیک به پای خود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین: چین: تحریم المپیک از سوی آمریکا شلیک به پای خود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید