چرا منت می گذارید؟

به گزارش سفر به کانادا، طبعاً هر تیم بازیکنان ارزشمندی دارد که مدیران و هواداران نازشان را می خرند و دوست دارند بمانند اما تکرار این جمله از سوی بازیکنان متوسط دل آزار است. شما که تا آخرین ریال را طلب می کنید و قیمت تان چند برابر کیفیت واقعی تان است دیگر برای چه سر هوادار منت می گذارید؟!

چرا منت می گذارید؟

به گزارش خبرنگاران، احسان محمدی در عصر ایران نوشت: فصل جابجایی، فصل بره کُشان بازیکنان و دلالان است؛ جایی که مثل مذاکرات 1+5 مذاکرات پشت درهای بسته شروع می شود، رابط ها و واسطه ها با پیشنهادهای جدید می آیند، زیر قول های قبلی می زنند، شایعات بالا می گیرد، خبرها در روزنامه ها منتشر می شود و یک بازیکن در حالی که به استقلال چشمک می زند به طرف دفتر مدیر باشگاه پرسپولیس می پیچد و به خبرنگاران می گوید برای تصمیم نهایی به ندای قلبش گوش می دهد!

سال 86 نزدیک فصل جابجایی هر روز در صفحه اول یک روزنامه ورزشی یک بازیکن می آمد. مصدوم بود و ماه ها دور از بازی. خبرها هم کوتاه بود: ... MRI داد، ... کنار زمین به دویدن و تمرین کردن پرداخت، ... با مربی تیم در مورد تصمیمات آینده اش گفت وگو کرد و ... این خبرها تکرار می شد. پی ماجرا را که گرفتم معین شد که بازیکن مذکور با یکی از خبرنگاران دوست بود و با این شیوه هر روز نامش در خبرها می آمد و بدون این که بازی کند دیده می شد و قیمتش در بازار جابجایی نه تنها افت نمی کرد بلکه بالا هم می رفت!

موضوعاتی مثل این را در سیاست هم داریم. چهره هایی هستند که هرازگاهی در روزنامه های سیاسی و خبرگزاری ها از آنها گفت وگوهایی منتشر می شود پر از باید این طور بشود و باید آن طور نشود! کلی گویی های بی حاصل که تنها فایده اش ایجاد این تصور در خواننده است که فلانی هنوز در شطرنج سیاست بازیگر است!

نکته آزاردهنده اما منت گذاشتن بازیکنان بعد از عقد قرارداد است. این که پشت درهای بسته باشگاه را تحت فشار قرار می دهند، از کوچک ترین آپشن نمی گذرند، تخفیف نمی دهند، تهدید می کنند که به تیم رقیب می فرایند یا به مراجع قضایی شکایت می کنند یا حتی دست به افشاگری می زنند، اما بعد از امضای قرارداد با لبخندهای دیپلماتیک جلوی دوربین ها می گویند: فقط به خاطر دل هواداران ماندم!

طبعاً هر تیم بازیکنان ارزشمندی دارد که مدیران و هواداران نازشان را می خرند و دوست دارند بمانند اما تکرار این جمله از سوی بازیکنان متوسط دل آزار است. شما که تا آخرین ریال را طلب می کنید و قیمت تان چند برابر کیفیت واقعی تان است دیگر برای چه سر هوادار منت می گذارید؟!

هواداران فوتبال درک می کنند که در عصر حکمرانی پول زندگی می کنیم و شما هم خرج تان زیاد است، پول تان را بگیرید، محکم و باکیفیت بازی کنید ولی منت نگذارید که تنها دلیل تان برای ماندن در باشگاه دل هواداران است. لیونل مسی و رونالدو هم این اداها را درنمی آورند! تا وقتی در یک باشگاه هستند با تمام وجود بازی می کنند، شرایط را نپسندند برابر با بندهای قرارداد یا پول بیشتری طلب می کنند یا به باشگاه دیگری می فرایند.

این حرف ها شبیه شوخی های زشتی است که هر فصل از سوی برخی تکرار می شود. طبعاً بازیکنانی وجود دارند که عاشق یک باشگاه هستند و با قرارداد پائین تر هم می مانند و لذت می برند اما تجربه نشان داده که بسیاری از آنها وقتی بازنشسته و فراموش می شوند با حسرت از گذشته یاد می کنند و این که تحت تأثیر احساسات پیشنهادهای خوب را رد کردند و حالا کسی به خاطر آن وفاداری پرهزینه یک لیوان آب هم دست شان نمی دهد!

فوتبال حرفه ای، قاعده های حرفه ای دارد. قرارداد خوب ببندید؛ دست از قهر و آشتی های بچگانه بردارید؛ آن قدر که به گوشی هایتان دل می دهید به تمرین دل بدهید؛ در زمین بازی با تمام وجود بجنگید و لطفاً سر هوادار فوتبال منت نگذارید!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1239

به "چرا منت می گذارید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا منت می گذارید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید