همکاری متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی کشور با هدف استفاده از ظرفیت علمی

به گزارش سفر به کانادا، خبرگزاری خبرنگاران- برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور به دنبال توسعه توان دانشی کشور با همکاری و مشارکت 10 هزار نفر است.

همکاری متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی کشور با هدف استفاده از ظرفیت علمی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی محققان و متخصصان ایرانی و برقرار ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجرا است. با توجه به نتایج قابل قبول و مستند از اجرای این طرح در کشور، در حال حاضر 10 هزار نفر برای حضور در این برنامه ملی اعلام آمادگی کرده اند.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده تا به امروز 150 پایگاه تخصصی همکار به این برنامه پیوسته اند. پایگاه های تخصصی همکار شامل دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، شرکت های دانش بنیان، مراکز نوآوری و پارک های فناور داخل کشور است که نخبگان خارج از کشور در آن ها جذب می شوند و با این پایگاه ها همکاری می کنند.

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در قالب حمایت از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه اندازی کسب وکار های فناورانه، اشتغال در شرکت های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک کند.

ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه تخصصی همکار، فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور، فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل و کمک به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته از جمله مهم ترین اهداف اجرایی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1458

به "همکاری متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی کشور با هدف استفاده از ظرفیت علمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی کشور با هدف استفاده از ظرفیت علمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید