میزان اعتقادات دینی دانشجویان از میانگین جامعه بالاتر است

به گزارش سفر به کانادا، به گزارش خبرنگاران، به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی در آیین تجلیل از دست اندرکاران برنامه های فرهنگی راهیان نور، کنگره ملی شهدا و اربعین دانشگاهیان اظهار داشت: بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته، میزان اعتقادات دینی و احساس تعلق دانشجویان به هویت انقلابی و ملی از میانگین جامعه بالاتر است که این امر نشان دهنده توفیق برنامه های فرهنگی و معنوی دانشگاه ها در دست یابی به اهداف است.

میزان اعتقادات دینی دانشجویان از میانگین جامعه بالاتر است

وی با قدردانی از دست اندرکاران و عوامل اجرایی برنامه های فرهنگی، راهیان نور، کنگره ملی شهدا و اربعین دانشگاهیان گفت: این برنامه ها از شاخص ترین برنامه های فرهنگی دانشگاه ها هستند و باید با حمایت بیشتر تداوم یابند.

وزیر علوم افزود: در هرسال نسبت به سال گذشته آن، عظمت و شکوه این برنامه ها بیشتر شده و اثرگذاری آنها بیشتر مشاهده می شود.

وی با اشاره به افزایش داوطلبان حضور در اردوهای راهیان نور علیرغم فاصله زمانی با سال های دفاع مقدس گفت: با توجه به برنامه های تحصیلی دانشگاه ها فرصت کمی برای اجرای برنامه های فرهنگی مانند راهیان نور وجود دارد و این برنامه مهم در یک زمان فشرده و با آن عظمت برگزار می شود که قابل تحسین است.

غلامی، انتقال پیام امام (ره)، شهدا و رهنمودهای مقام معظم رهبری به دانشجویان را از آثار برنامه راهیان نور دانسته و آن را بسیار ارزشمند توصیف کرد.

وی با قدردانی از حمایت ها و پشتیبانی های دانشگاه های کشور بویژه دانشگاه های غرب و جنوب کشور در برنامه های راهیان نور و اربعین دانشگاهیان گفت: خدمت به شرکت کنندگان در این برنامه ها همانند خدمت به زائران اماکن مقدسه ارزشمند است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 25 مرداد 1397 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 13

به "میزان اعتقادات دینی دانشجویان از میانگین جامعه بالاتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان اعتقادات دینی دانشجویان از میانگین جامعه بالاتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید