مقاله: مزایا و ویژگی های نمای شیشه ای چیست؟

به گزارش مجله سفر به کانادا، طراحی و ساخت سازه های شیشه ای آمیزه ای از هنر و تکنولوژی روز دنیا می باشد که در معماری نوین امروزی با دیدگاهها و روشهای متفاوتی انجام می گیرد. در این مقاله نمای شیشه ای از لحاظ ساختارهای مسطح و هندسی که متحمل بار هستند و شیوه های برخورد با این سازه ها مورد بررسی قرار گرفته است.

مقاله: مزایا و ویژگی های نمای شیشه ای چیست؟

آلومینیوم کامپوزیت پانل معمولی از چندلایه مختلف به همراه پوشش آلومینیوم به دست می آید. دو صفحه آلومینیوم روکش شده، سطح هسته پلی اتیلن آن را پوشانده اند. چسباندن این سطوح آلومینیومی به هسته، به وسیله فرایندهای شیمیایی و مکانیکی صورت می گیرد، به طوری که در مقابل ورقه ورقه شدن به شدت مقاومت می کند.

پیشرفت های تکنولوژی وگسترش مراکز تحقیقاتی و همچنین دگرگونی نیازها وخواسته های معماران سبب شد تا ازویژگی وخواص دیگر این مصالح هم استفاده شود.

در نمای فریم لس شیشه ای، قاب های آلومینیومی نگه دارنده شیشه (دو جداره یا تک جداره) بر روی یک فریم آهنی که از پروفیل هایی با سایز های متفاوت (غالبا 40*40) ساخته شده است نصب و فیکس می شود. فواصل شیشه با یکدیگر در نمای بیرونی چنان نزدیک هم بوده که فریم آهنی از نمای روبرو دیده نخواهد شد.

شیشه های با ابعاد بزرگ که به وسیله تکنیک های مختلف لمینت (شیشه جام لایه دار) و سکوریت (شیشه تنیده.شیشه جام نشکن حرارتی) کاملا ایمن شده است.

منبع مقاله: مزایا و ویژگی های نمای شیشه ای چیست؟

انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1850

به "مقاله: مزایا و ویژگی های نمای شیشه ای چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: مزایا و ویژگی های نمای شیشه ای چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید