مسکو: فشار تروئیکای اروپا بر ایران خلاف ادعای تعهد به برجام است

به گزارش مجله سفر به کانادا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه در مطلبی نوشت که که فشار سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان به ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی و همچنین حدس ها درباره فعال کردن مکانیزم حل اختلاف، بر خلاف ادعای این کشورها درباره تعهد به برجام است.

مسکو: فشار تروئیکای اروپا بر ایران خلاف ادعای تعهد به برجام است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه گفت که حدس ها در این باره که انگلیس، آلمان و فرانسه به دنبال فعال کردن مکانیزم حل اختلاف بر اساس توافق هسته ای بوده که طبق آن امکان اعمال مجدد تحریم های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران بوحود می آید و همچنین تشدید تنش ها علیه ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، با اظهارات این سه کشور درباره تعهد به توافق هسته ای در تضاد است.

زاخارووا که سخنانش در سایت رسمی وزارت امور خارجه روسیه منتشر شده، گفت: اطمینان خاطر بخشیدن انگلیس، فرانسه و آلمان در این باره که آنها به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پایبند بوده و به دنبال راه هایی برای کاهش تاثیرات منفی تحریم های آمریکا علیه ایران هستند بر خلاف اقدامات آنها در تشدید تنش ها درباره برنامه هسته ای ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی و حدس ها درباره مکانیزم حل اختلاف تحت بند 36 برجام است.

وی اضافه نمود: توافق درباره دسترسی نمایندگان آژانس بین المللی انرژی اتمی به تاسیسات ایران، در چارچوب فرایند استاندارهای موجود ممکن است و ما مطمئن هستیم که تمامی سوالات مطرح شده از جمله توافق برای دسترسی به تاسیسات که آژانس خواهان آن است می تواند به وسیله چارچوب فرایندهای استاندارد همکاری میان کشورها و دبیرخانه آژانس بین المللی انرژی اتمی ممکن باشد.

زاخارووا گفت: این تصادفی نیست که این قطعنامه در سرانجام با حمایت کشورهایی که بیش از نیمی از جمعیت دنیا را دارند از جمله دو عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل همراه نشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اضافه نمود: ما بارها درخواست نموده ایم که از سیاست فشار حداکثری علیه ایران که هم به صورت سیاسی و هم عملی بی اعتبار شده حمایت نشود.

وی تاکید نمود که انگلیس، فرانسه و آلمان درک نموده اند که علت تمامی مسائل در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک درباره برنامه هسته ای ایران به دلیل اقدامات آمریکا و خروج یکجانبه از این توافق بوده است.

زاخارووا از اعضای اروپایی برجام خواست تا بر تعهدات خود در این توافق در آستانه پنجمین سالگرد امضای آن تاکید نمایند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1102

به "مسکو: فشار تروئیکای اروپا بر ایران خلاف ادعای تعهد به برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: فشار تروئیکای اروپا بر ایران خلاف ادعای تعهد به برجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید