مجموع اعتبارات میراث&zwnjفرهنگی برای سال 1400 کاهش یافته است

به گزارش سفر به کانادا، معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گفت: جمع کل اعتبارات وزارتخانه برای سال 1400 به نسبت قانون سال 99، یک درصد رشد منفی داشته است.

مجموع اعتبارات میراث&zwnjفرهنگی برای سال 1400 کاهش یافته است

ایلنا: محمد خیاطیان (معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) گفت: در حال حاضر بودجه سال 1400 وزارتخانه در قالب لایحه در مجلس شورای اسلامی در دست آنالیز است.

او افزود: در بودجه 1400 به نسبت سال جاری در دو ردیف اصلی هزینه ای و اعتبارات تملک دارایی رشد خوبی را شاهد هستیم، در ردیف هزینه ای 41درصد رشد به نسبت قانون سال 1399 و در ردیف اعتبارات تملک و دارایی 27درصد رشد داشتیم.

خیاطیان توضیح داد: از زمانی که همه گیری کرونا شروع شد ما شاهد تعطیلی و رکود در بخش گردشگری بودیم و به همین دلیل در سال 99 نتوانستیم در بحث درآمدها عملکرد مناسبی داشته باشیم، با توجه به اینکه در بعضی ردیف ها، اعتبارات از محل درآمدهای وزارتخانه تامین می گردد، چون در این ردیف ها عملکرد مناسبی نداشتیم در لایحه بودجه 1400 شاهد کاهش بسیار زیادی در این بخش ها هستیم.

معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: این کاهش منجر به این شد که در مجموع اعتبارات وزارتخانه در لایحه 1400 نسبت به قانون سال 99 از محل درآمدهای متفرقه کاهش چشمگیری داشته باشیم.

او یادآور شد: در جمع کل اعتبارات وزارتخانه در سال 1400 به نسبت قانون سال 1399، یک درصد رشد منفی داشته ایم، امیدواریم با همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی این کاهش را که اهمیت بسیار زیادی دارد جبران کنیم چراکه اعتبارات عمده فعالیت های وزارتخانه از این ردیف ها تامین می گردد.

خیاطیان افزود: در صورتی که این ردیف ها در بودجه 1400 اصلاح نشوند، عمده اعتباراتی که وزاتخانه خواهد داشت، اعتبارات هزینه ای خواهد بود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1399

به "مجموع اعتبارات میراث&zwnjفرهنگی برای سال 1400 کاهش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموع اعتبارات میراث&zwnjفرهنگی برای سال 1400 کاهش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید