از فرصت های گردشگری برای تعالی اقتصاد و ایجاد اشتغال استفاده گردد

به گزارش مجله سفر به کانادا، رئیس اتاق ساری با اشاره به جمعیت 450 میلیون نفری کشورهای عضو اکو و تجارت حدود هزار میلیارد دلاری این کشورها، گفت: از مجموع تجارت کشورهای عضو اکو رقم پایینی به تبادلات تجاری منطقه ای اختصاص دارد و استفاده از فرصت های گردشگری می تواند بر بهبود این شاخص مؤثر باشد.

از فرصت های گردشگری برای تعالی اقتصاد و ایجاد اشتغال استفاده گردد

عبداله مهاجر دارابی در آیین افتتاحیه رویداد بین المللی مرکز گردشگری کشورهای عضو اکو 2022 در ساری، گردشگری را ظرفیت مهم و اصلی منطقه اکو عنوان نمود و خواهان ارتباط جدی تر کشورها در این حوزه شد.

مهاجر دارابی با اینکه برای نتیجه گیری مثبت باید شعارها را به مرحله اجرا رساند، گفت: ما زمانی می توانیم بگوییم از ظرفیت گردشگری استفاده می کنیم که از این فضاهای موجود و بی نظیر در جهت ایجاد اشتغال و اقتصاد بهره ببریم.

رئیس اتاق ساری گفت: باید بپذیریم که گردشگری ما در حوزه خارجی اکنون صفر است؛ لذا بخش خصوصی و دولتی باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند که بتوانند مسائل را حل نمایند.

او خطاب به عزت اله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: با توجه به فرصت های زیاد گردشگری در مازندران، درخواست داریم که مازندران را دریابید؛ هفته ای 3.5 میلیون مسافر وارد این استان می گردد اما نیامدیم تا از این فرصت گردشگری و ظرفیت خدادادی (طبیعت استان) حداکثر استفاده را ببریم.

مهاجر دارابی در خاتمه، اعلام آمادگی اتاق ساری را برای حضور سفرا و هیات های تجاری در استان اعلام و اعلام کرد: با تمام وجود در کنار مسئولان عضو اکو و مردمان این کشورها، برای استفاده از ظرفیت های گردشگری و مالی منطقه هستیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2104

به "از فرصت های گردشگری برای تعالی اقتصاد و ایجاد اشتغال استفاده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از فرصت های گردشگری برای تعالی اقتصاد و ایجاد اشتغال استفاده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید