بلیت پروازهای ترکیه ارزان شد

به گزارش مجله سفر به کانادا، خبرنگاران : سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: به دلیل عدم استقبال مسافران از پروازهای ترکیه قیمت بلیت این راستا کاهش چشمگیری داشته است.

بلیت پروازهای ترکیه ارزان شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویداد 24،محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه تمامی تورهای ترکیه همچنان لغو است، گفت: انجمن صنفی آژانس ها چندی پیش مکاتبه ای جهت جلوگیری از سردرگمی مسافران در کشور ترکیه درخواست ساماندهی مسافران در هتل ها و سایر خدمات گردشگری را مطرح نموده بود، که درباره این موضوع باید گفت، پروازهای ترکیه همچنان برقرار است، اما با توجه به شرایط خاص کشور ترکیه مسافری از این شرایط استقبال نمی کند.

به گفته این مقام مسئول تنها 5 درصد از پروازها به ترکیه انجام می گردد و با توجه به شرایط ایجاد شده در این کشور هیچ کدام از مراکز تجاری، فروشگاه و یا مراکز گردشگری باز نیستند، بنابراین هم اکنون سفر به این کشور برای مسافران جذابیتی ندارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه به دلیل عدم استقبال مسافران نرخ بلیت این جهت به طور چشمگیری کاهش یافته است، گفت: 95 درصد از پروازها به ترکیه کاهش داشته و هیچ کدام از آژانس ها هم حق فروش تور به ترکیه را ندارند.

ذیبخش اظهار کرد: باید انجمن صنفی آژانس های مسافرتی خود با میراث فرهنگی و گردشگری در رابطه با مسائل ایجاد شده ناشی از لغو تورها سایر کشورها مکاتبه داشته باشد تا تمهیدات لازم را در این بخش در نظر بگیرند.

او درباره پروازهای هند و پاکستان هم گفت: تمامی پروازهای هند و پاکستان تا اطلاع ثانوی لغو شده و هیچ کدام از آژانس ها و یا سایت های فروش بلیت حق فروش بلیت به این مقاصد را ندارند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور شرح داد: با تمامی آژانس ها و یا سایت های فروش بلیت در این رابطه برخورد خواهد شد .

او با بیان اینکه هیچ پروازی به صورت مستقیم و غیرمستقیم از هندوستان و پاکستان اجازه ورود به ایران و فرود در فرودگاه های کشور را نداشته است، توضیح داد: شهروندان می توانند بر اساس ضرورت با پروازهای کانکشنی ایرلاین های خارجی به هند سفر نمایند، اما تا اطلاع ثانوی و تغییر نکردن مصوبات در این زمینه هیچ یک از مسافرانی که به هند و پاکستان یا کشورهای ویژه سفر نموده اند، اجازه ورود به کشور را ندارند.

لازم به ذکر است، از اواسط فرودین ماه با شیوع گسترده ویروس کرونا در بسیاری از کشورها از جمله ترکیه، هندوستان و پاکستان ستاد ملی مقابله با کرونا دستور داد که تمامی تورهای ترکیه لغو شوند و دو روز گذشته هم تمامی پروازهای هندوستان و پاکستان لغو شده است که با این وجود همچنان شاهد فروش بلیت در این جهتها هستیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1677

به "بلیت پروازهای ترکیه ارزان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت پروازهای ترکیه ارزان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید