ماه به روایت آه؛ روایت مستند دوازده راوی از زندگی علمدار کربلا

به گزارش سفر به کانادا، به گزارش خبرنگاران نویسنده در این کتاب کوشیده تا از زبان دوازده راوی، ناگفته هایی از قبل و بعد از شهادت پرچمدار کربلا را با امانتداری، پایبندی به مستندات تاریخی و روایی و پرهیز از اغراق، روایت کند.

ماه به روایت آه؛ روایت مستند دوازده راوی از زندگی علمدار کربلا

آنچه این کتاب را از کتاب های دیگر متمایز کرده، راویانی است که برای بخش های مختلف انتخاب شده اند. از ام البنین، لبابه و عبیدالله که به ترتیب مادر، همسر و فرزند حضرت ابوالفضل علیه السلام هستند تا کزمان (غلام قاصدی که امان نامه ای در روز عاشورا برای حضرت ابوالفضل و برادرانش آورد) و سرجون (غلام یزید).

از دیگر جذابیت های این کتاب، ذکر تاریخ شمسی تمامی رخدادهاست که خواننده فارسی زبان را با زمان وقوع حوادث در روز و ماه و سال هجری شمسی آن وقایع آشنا می کند.

ازآنجاکه آموزگار ادبِ عباس سلام الله علیه، مادرش حضرت ام البنین است، در معرفی این شخصیت بزرگ اهتمام خاصی اجرا شده است. از جمله نقلی از لبابه همسر حضرت ابوالفضل سلام الله علیه: وقتی همسرم عباس با لبخند از سختگیری های مادرش در تربیت فرزندان می گفت که مادرش نخستین مربی شمشیرزنی و تیراندازی او و برادرانش بوده، نمی توانستم به خود بقبولانم که این فرشته مجسم و این تندیس بی نقص لطافت و زنانگی نسبتی با شمشیر و کمان داشته است.

بخش پایانی کتاب غمنامه عبیدالله، فرزند حضرت عباس سلام الله علیه در سوگ پدر است؛ دلیل اینکه چرا او در واقعه کربلا همراه کاروان نبوده است.

کتاب ماه به روایت آه یکی از یازده کتابی است که در طرح سفیر حسین در مساجد و هیئات معرفی و ترویج خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1209

به "ماه به روایت آه؛ روایت مستند دوازده راوی از زندگی علمدار کربلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماه به روایت آه؛ روایت مستند دوازده راوی از زندگی علمدار کربلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید