صدور مجوز آمریکا برای استفاده از پلاسما برای درمان کرونا

به گزارش سفر به کانادا، تارنمای خبری هیل گزارش داد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بامداد دوشنبه در کنفرانسی خبری گفت که سازمان غذا و داروی این کشور مجوز استفاده از پلاسمای نقاهتی (convalescent plasma) را برای درمان افراد مبتلا به کووید19 در شرایط اضطراری صادر کرده است.

صدور مجوز آمریکا برای استفاده از پلاسما برای درمان کرونا

ترامپ که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دنبال اعلام هر خبری درباره یافتن دارو یا واکسن برای کرونا است، در حالی صدور مجوز برای این روش درمانی، آن هم در شرایط اضطراری، را موفقیتی تاریخی قلمداد کرد که کارشناسان آمریکایی طور دیگری فکر می کنند.

اسکات گاتلیب کمیسر پیشین سازمان غذا و داروی ایالات متحده پیش از این ضمن ابراز خوشبینی نسبت به این روش درمانی، گفت که پلاسمای نقاهتی در حال حاضر هم برای هزاران بیمار کرونایی قابل دسترس است و صدور این مجوز تنها در دسترسی گسترده تر به پلاسما موثر است.

اعلام امروز ترامپ همچنین در حالی است که نگرانی هایی پیرامون فشار سیاسی از سوی او بر سازمان غذا و داروی آمریکا و زودهنگام بودن صدور این مجوز بدون وجود ادله کافی درباره موثر بودن آن وجود دارد.

ترامپ که خود متهم ردیف اول سوءمدیریت در مهار شیوع افسارگسیخته ویروس کرونا در آمریکاست، روز شنبه دولت پنهان یا افراد ناشناس دیگر در سازمان غذا و داروی ایالات متحده را به اعمال نفوذ و فشار برای جلوگیری از ساخته شدن واکسن ویروس کرونا تا پیش از انتخابات آینده ریاست جمهوری متهم کرد.

او در پیامی توئیتری نوشت: دولت پنهان یا هر فردی در سازمان غذا و دارو، آزمایش بالینی واکسن های کرونا توسط شرکت های داروسازی بر روی اشخاص را بسیار سخت می کنند.

وی اضافه کرد: آشکار است که هدف آنها از این اقدام به تاخیر انداختن مشخص شدن پاسخ و نتیجه آزمایش این واکسن ها به پس از سوم نوامبر (13 آبان ماه رو انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) است.

ترامپ سپس خواستار تمرکز بر سرعت در ساخت این واکسن به منظور حفظ جان شهروندان و جلوگیری از مرگ و میر بر اثر دچار شدن به بیماری کووید - 19 شد.

این در حالیست که بالاترین شمار مرگ و میر ناشی از همه گیری کرونا در آمریکا ثبت شده، به گونه ای که تا به امروز حدود 180 هزار آمریکایی جان خود را ازدست داده اند و انتقادهای بسیاری از عملکرد غیرمسئولانه ترامپ مطرح شده است.

منبع: ایرنا

آخرین آمار رسمی ویروس کرونا را می توانید در صفحه اختصاصی کرونا در سفر به کانادا بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1202

به "صدور مجوز آمریکا برای استفاده از پلاسما برای درمان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز آمریکا برای استفاده از پلاسما برای درمان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید