حسن روحانی: گریزی از گفت وگوی انتقادی نیست

به گزارش مجله سفر به کانادا، رئیس جمهور سابق ایران در یادداشتی وب سایت رسمی خود را پایگاهی برای ارتباط و پاسخگویی و تعامل با افکار عمومی و روایت تکه ای از تاریخ ایران در دوره هشت ساله دولت های یازدهم و دوازدهم عنوان کرده و نوشت: نگاه این وب سایت صرفا به گذشته نخواهد بود؛ تجزیه و تحلیل مسائل امروز ایران و پیش بینی فضای فردا، نقد سازنده و دلسوزانه نسبت به حاکمان و ارائهٔ پیشنهادات مفید برای دستیابی به اهداف بلند ملی و ارائهٔ راهکارها و برنامه ها برای رفع مسائل مردم و پیشرفت و سربلندی کشور نیز از اهداف فعالیت این وب سایت خواهد بود.

حسن روحانی: گریزی از گفت وگوی انتقادی نیست

متن کامل یادداشت روحانی را در ادامه می خوانید:

مسئولیت های رسمی را پایانی است ولی خادمی مردم و در کنار آنها زیستن و از افکار بلند آنان بهره جستن را پایانی نیست و تا آخرین لحظات عمر ادامه خواهد داشت. توسعهٔ ایران سربلند، وظیفهٔ همگان در هر کجا و هر زمان است. بازنشستگی و باز ایستادن برای یک رئیس جمهور پیشین معنا ندارد؛ تعامل با افکار عمومی، پاسخگویی، بیان کامیابی ها و ناکامی ها و تشریح کارنامه و میراث نمی تواند نقطهٔ پایانی داشته باشد خصوصاً برای رئیس دولتی که سال ها زیر فشار سهمگین مخالفان و زخمیِ استانداردهای دوگانه بوده و البته بی بهره از امتیازات حاکمیت یکدست.

این وب سایت پایگاهی است برای همان ارتباط و پاسخگویی، وب سایتی که تلاش دارد نمادی از یک تعهد بدون توقف به افکار عمومی باشد؛ گرچه دورهٔ مسؤولیت رسمی به سر آمده اما تا همیشه این شهروندان اند که ولی نعمت اند و صاحبان حق.

این وب سایت، دریچهٔ اطلاع رسانی فعالیت ها، اعلام مواضع اکنون و مرور گذشتهٔ مرتبط با مسئولیت های بنده است و فراتر از این، میزبان آرا و روایت های همکارانم در دولت های یازدهم و دوازدهم نیز خواهد بود و پایگاهی خواهد شد برای ارائهٔ تجربه و تحلیل مدیران ارشد از راه رفته و مسیر پیش روی ایران. افزون بر این، وفاداری به حقیقت و تعهد به آگاهی بخشی اقتضا می کند که به ادعاهای خلاف واقع و گزاره های گمراه کننده نیز پاسخ داده گردد تا قضاوت برای افکار عمومی تسهیل گردد.

بیان میراث آن هشت سال در حوزه های مختلف و به طور کلی روایت آن هشت سال، یکی از اهداف اصلی فعالیت این رسانه خواهد بود که روایت، همان یادآوری است و یادآوری، سوی مقابل فراموشی.

روایت آن سال ها مهم است چراکه نه فقط روایت یک دورهٔ مسئولیت یا روایت دوره ای هشت ساله از نهاد دولت، که روایتی از یک مقطع زمانی مهم از ایران ماست، تکه ای از تاریخ وطن.

شوربختانه روایت ها در سایهٔ هجوم ایران ستیزی بیگانه و جور رقیب خانگی، ناتمام مانده اند و در این میان شاید گذر زمان، به شنیدن و گفتن، به حقیقت جویی و به انصاف، مجال دوباره دهد و روزی این ناتمام ها هم تمام شوند.

عمیقا باور دارم که ما را گریزی از گفت وگوی انتقادی نیست، گریزی از بازخوانی تاریخ رفته، گریزی از بی طرفی مسئولانه چراکه فرصت ها برای ایران، برای توسعهٔ ایران، برای احیای آینده و برای بازسازی رؤیایی ایرانی، محدود است و کوتاه.

نگاه این وب سایت صرفا به گذشته نخواهد بود؛ تجزیه و تحلیل مسائل امروز ایران و پیش بینی فضای فردا، نقد سازنده و دلسوزانه نسبت به حاکمان و ارائهٔ پیشنهادات مفید برای دستیابی به اهداف بلند ملی و ارائهٔ راهکارها و برنامه ها برای رفع مسائل مردم و پیشرفت و سربلندی کشور نیز از اهداف فعالیت این وب سایت خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1402 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2267

به "حسن روحانی: گریزی از گفت وگوی انتقادی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن روحانی: گریزی از گفت وگوی انتقادی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید