جنایت اشتباهی در مهرآباد ، مردی قصد کشتن برادرش را داشت اما یک غریبه را کشت!

به گزارش مجله سفر به کانادا، مرد کینه جو قرار بود برادرش را به قتل برساند تا از او انتقام بگیرد، اما به اشتباه جان مرد دیگری را گرفت و دچار عذاب وجدان شد تا جایی که تصمیم گرفت به زندگی اش انتها بدهد، اما زنده ماند.

جنایت اشتباهی در مهرآباد ، مردی قصد کشتن برادرش را داشت اما یک غریبه را کشت!

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از همشهری آنلاین، بامداد 21 مرداد ماه امسال گزارش قتل مردی به قاضی رحیم دشتبان، بازپرس جنایی تهران اعلام شد و با دستور وی گروهی از کارآگاهان جنایی برای کشف راز این جنایت وارد عمل شدند.

مقتول مرد جوانی بود که با 2ضربه چاقو به قتل رسیده بود. پیکر خونین او روی صندلی پارکی حوالی مهرآباد جنوبی پیدا شده بود و بررسی ها نشان می داد که آن روز افرادی که از پارک عبور می کردند با دیدن وی با اورژانس تماس گرفته و او به بیمارستان منتقل شده بود.

این مرد پیش از مرگ گفته بود که وقتی روی نیمکت داخل پارک در خواب بوده هدف حمله فردی ناشناس قرار گرفته و چاقو خورده است. او می گفت که احتمال می دهد اشتباهی هدف حمله قرار گرفته است. چرا که در شب های قبل فرد دیگری روی آن صندلی می خوابید و شب حادثه به دلیل اینکه نیمکت خالی بود، وی روی آن خوابیده و احتمالا ضارب او را با فرد دیگر اشتباه گرفته است.

مرد مجروح پس از بیان این جملات به دلیل شدت جراحات جان باخت و در این شرایط تحقیقات برای شناسایی عامل جنایت شروع شد. مأموران در ابتدا به پرس و جو درباره مقتول پرداختند و معلوم شد که وی با کسی خصومت نداشته و آن شب برای انجام کاری به پارک رفته و پس از آن نیز با کشیدن ملحفه ای به رویش، روی نیمکت پارک به خواب رفته است. در ادامه کارآگاهان برای اینکه هویت قاتل را به دست آورند به تحقیقات میدانی در پارک پرداختند. آنها در ابتدا به شناسایی فردی پرداختند که در شب های قبل روی آن نیمکت خاص می خوابید.

در ادامه مشخص شد که مردی به نام محمد حدود یک ماهی می شد کارتن خواب بوده و هر شب روی همان نیمکت می خوابید. مأموران به سراغ محمد که پاتوقش در همان پارک بود رفتند و توانستند او را شناسایی کنند. او در تحقیقات مدعی شد که احتمالا برادرش به نام کریم دست به جنایت زده است. وی می گفت: با برادرش اختلاف و درگیری داشته و احتمال می دهد که وی روز حادثه به پارک آمده و به سراغ آن نیمکت رفته و چون مقتول رویش را با ملحفه پوشانده بود، به اشتباه او را به قتل رسانده است. به این ترتیب دستور بازداشت مظنون اصلی صادر شد و او تحت تعقیب قرار گرفت.

متهم در زندان

درحالی که تلاش برای بازداشت کریم ادامه داشت، مشخص شد که وی حدود یک ماه قبل به اتهام سرقت از خانه همسایه اش دستگیر شده و در زندان به سر می برد. در این شرایط متهم 43ساله به اداره آگاهی منتقل شد و درحالی که در ابتدا منکر جنایت بود، اما صبح دیروز در شعبه دهم دادسرای امورجنایی تهران قفل سکوتش را شکست و به قتل اقرار کرد. او مدعی شد که مقتول را با برادرش اشتباه گرفته است و از قتلی که مرتکب شده پشیمان است و در همه این مدت عذاب وجدان داشته است.

گفت وگو با متهم

چطور مقتول را با برادرت اشتباه گرفتی؟

چون پاتوق برادرم در آن پارک بود و او همیشه روی یک نیمکت خاص می خوابید. برای همین آن شب نفهمیدم فرد دیگری روی نیمکت در خواب است و تصورم این بود که برادرم است.

چرا برادرت در پارک می خوابید؟

راستش او اعتیاد شدیدی به موادمخدر داشت. همیشه ما را اذیت می کرد و به خاطر رفتارش چشمان مادرم گریان بود. برادرم وسایل خانه را سرقت می کرد؛ از کیف مادرم پول می دزدید؛ کفش های همسایه ها را سرقت می کرد تا مواد بخرد و باعث آبروریزی بود. برای خرید مواد دست به هرکاری می زد. اگر من یا مادرم اعتراض می کردیم شروع می کرد به کتک زدن ما. آخرین بار که از کیف مادرم سرقت کرد، به او اعتراض کردم که با هم درگیر شدیم و برادرم با چاقو ضربه ای به گردنم زد. به خاطر ترس از آبروریزی و همچنین به خاطر مادرم شکایت نکردم، اما تهدیدش کردم که اگر یک بار دیگر پایش را در خانه بگذارد، او را می کشم. برادرم از ترسش دیگر به خانه برنگشت و شب ها روی نیمکت پارک می خوابید. چون آن زمان هوا گرم بود و می توانست در پارک ها بخوابد.

چطور خبر داشتی که او روی آن نیمکت می خوابید؟

هرچه بود برادرم بود. به همین دلیل به پارک رفتم و دیدم که هر شب روی همان نیمکت می خوابد. راستش دلم برایش سوخت و قبل از حادثه سراغش رفتم و گفتم می تواند به خانه برگردد و من با او کاری ندارم. اما برادرم با من درگیر شد و فحاشی کرد. خودم را سرزنش کردم و با خودم گفتم چرا دلم به حال این مرد سوخته است؟ باید او را بکشم و همان روز تصمیم به قتل او گرفتم. می خواستم از او انتقام بگیرم و شب حادثه حدود ساعت3 به پارک رفتم. مردی روی نیمکت خوابیده و ملحفه ای روی آن بود. فکر کردم برادرم است و 2ضربه چاقو به او زدم.

کی متوجه این اشتباهت شدی؟

بعد از قتل به محل حادثه رفتم تا سروگوشی آب بدهم، اما چیزی دست گیرم نشد. تا اینکه 4روز بعد برادرم را در خیابان دیدم. یک دفعه جلوی من ظاهر شد و من حسابی غافلگیر شدم. به او گفتم که من تو را کشته ام، چطور زنده ای؟ و ناگهان متوجه شدم که ای دل غافل، من فرد دیگری را با برادرم اشتباه گرفته ام. نمی دانید چه حالی شدم. عذاب وجدان به سراغم آمد و تصمیم به خودکشی گرفتم. حدود 100قرص خوردم و 3روز بیهوش بودم اما زنده ماندم.

تو که به خاطر خلاف های برادرت با او درگیر بودی، چطور خودت دست به سرقت می زدی؟

پس از آنکه خودکشی کردم، بی هوش شدم و 3روز بعد که به هوش آمدم، کاملا گیج بودم. اصلا نمی دانستم چه کار می کنم. قرص هایی که خورده بودم باعث منگی ام شده بود. بی آنکه بفهمم در خانه همسایه را شکسته و وارد آنجا شدم. وسایلش را سرقت کرده و حتی برای خودم چای هم درست کرده بودم. همان لحظه که در حال نوشیدن چای بودم صاحبخانه رسید، به پلیس زنگ زد و گیر افتادم.

چرا هیچ وقت تصمیم نگرفتی خودت را معرفی کنی؟

از قصاص می ترسیدم اما عذاب وجدان هم رهایم نمی کرد. تا اینکه وقتی دستگیر شدم تصمیم گرفتم به قتل اعتراف کنم تا شاید به آرامش برسم. من به اشتباه، مرد دیگری را کشتم، چطور می توانم خودم را ببخشم و با این گناه بزرگ تا آخر عمر زندگی کنم؟

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1431

به "جنایت اشتباهی در مهرآباد ، مردی قصد کشتن برادرش را داشت اما یک غریبه را کشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنایت اشتباهی در مهرآباد ، مردی قصد کشتن برادرش را داشت اما یک غریبه را کشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید