راهنمای گردشگری کیش: نوروز را در کیش چطور بگذرانیم؟

به گزارش مجله سفر به کانادا، توریستی ترین جزیره ایران کیش است. جزیره ای با غروب های دل انگیز و سواحل مرجانی. می توانی پاساژگردی کنی و وقتی خسته شدی خودت را به ساحل کیش و دریای آبی اش بسپاری. می توانی به تماشا دلفین ها و لاک پشت هایش بروی. و از تماشا آنها که فارغ شدی در ساحل بی انتهایش دوچرخه سواری کنی یا با کشتی بروی وسط آب و نفهمی که زمان چه طور می گذرد. کیش به علت تفریحات آبی متنوع در نوروز انتخاب بسیاری برای سفر است. اما اگر در نوروز به کیش رفتیم کجاها را ببینیم؟ غذا کجا بخوریم؟ از کدام مراکز خرید کنیم؟ راهنمای گردشگری کیش را بخوانید.

راهنمای گردشگری کیش: نوروز را در کیش چطور بگذرانیم؟

کجا را ببینیم؟

جدا از سواحل مرجانی کیش، این جزیره جاذبه های دیدنی زیادی نیز دارد. ولی اگر سفری دو سه روزه به کیش داشتید و وقت دیدن همه آنها نبود، بدون دیدن این جاذبه ها حداقل جزیره را ترک نکنید.

کشتی یونانی و کلبه هور

نماد کیش، کشتی یونانی است، کشتی ای به گل نشسته در غرب جزیره که دیدن غروب های دل انگیزش و عکس گرفتن با آن یکی از جاذبه های سفر به کیش است. برای دیدن داخل کشتی نیز می توان به یکی از کلوب های غواصی کیش مراجعه کرد.

در نزدیکی کشتی یونانی، ملاقات از ساحل صخره ای کلبه هور را هم از دست ندهید. ساحل کلبه هور در غربی ترین نقطه جزیره قرار گرفته و آلاچیق هایی برای نشستن و دیدنی غروب بسیار قشنگ جزیره دارد. آنچه بیشتری های را به کلبه هور می کشاند، بکر بودن و دیدن خرچنگ های آن است. بعلاوه در 200 متری ساحل کلبه هور لنجی متعلق به بومیان جزیره وجود دارد که در حدود 10 سال پیش به گل نشسته.

اسکله سرگرمیی و پارک ساحلی

اگر دلتان سرگرمیات دریایی را یک جا می خواهد، راه اسکله سرگرمیی جزیره را در پیش بگیرید. در اسکله سرگرمیی کیش می توانید ماهیگیری کنید یا ماهیگیری بقیه را دیدن کنید، از داخل قایق های شیشه ای ماهی ها را نگاه کنید یا با آنها در جزیره دور بزنید. جت اسکی، قایق های پدالی (با ظرفیت چهارنفر)، قایق های ماهیگیری، قایق های پارویی، سه چرخه های آبی، امکانات غواصی، از جمله هیجانات اسکله سرگرمیی کیش است. اسکله سرگرمیی کیش انتهای بلوار دریا قرار گرفته.

پارک ساحلی مرد ماهیگیر با مجسمه 12 متری از مردی که تورش را به سمت دریا گرفته است، دیدنی های کیش را دوچندان می نماید. برای رفتن به پارک ساحلی مرد ماهیگیر باید به کرانه شرقی جزیره بروید. ساحل پارک مرد ماهیگیر یکی از جاهای جزیره است که خیلی ها برای درست کردن مجسمه های شنی انتخابش می نمایند.

ساحل مرجان و پارک ساحلی

سری به بازار مرجان می زنید، در آنجا خریدتان را می کنید و بعد راهی پارک مرجان می شوید. جایی که دیدنی طلوع و غروب آفتاب از آن دیدنی تر است. تا دلتان بخواهد آلاچیق دارد و پیست دوچرخه سواری کیش هم از آن می گذرد و گذشته از اینها سرگرمی های آبی هم در آن برقرار است. از جت اسکی گرفته تا غواصی. ساحل صخره ای مرجان هم مثل سواحل دیگر جزیره پر از ماهی و آبزیان جزیره کیش است و جان می دهد برای دیدنی صدف و حلزون، شقایق ها و عروس های دریایی.

غروب در کدام نقطه کیش دیدنی تر است؟

در محدوده بین جاده جهان و جاده دوچرخه سواری کیش یعنی در ضلع جنوب شرقی جزیره و در امتداد ساحل، پارک ساحلی سیمرغ قرار گرفته. در این پارک هم فضای بزرگی برای بازی بچه ها در پارک درنظر گرفته شده. و هم زمین بدمینتون، پینگ پنگ، پیست اسکیت و راستا پیاده روی دارد. و از اینها مهمتر، اولین و بزرگترین پارک دلفین ایران در مجاورتش قرار گرفته. در مجموعه دلفین این پارک که به آن دلفیناریوم می گویند، گونه های مختلفی از پستانداران دریایى مثل دلفین، شیر دریایى، گربه دریایى شمالى، گراز دریایى و پنگوئن، هر کدام حرکات نمایشی خاص خود را انجام می دهند. فقط اینکه این پارک مثل دو پارک قبلی رایگان نیست.

شهر باستانی حریره، بوستان آهوان، آکواریوم و شهر زیرزمینی کاریز هم دیدنی است.

هیجان انگیزترین سرگرمیات آبی کجاست؟

اسکی روی آب

اسکی روی آب با قایق یا کیبل اسکی می تواند یکی از اولین انتخاب ها باشد. اولین سایت کیبل اسکی خاورمیانه متعلق به جزیره کیش است و بزرگترین سایت کیبل اسکی جهان را هم جزیره کیش دارد. سایت کیبل اسکی کیش نزدیک اسکله بزرگ سرگرمیی قرار گرفته. انتخاب دیگری هم هست و آن پشت تالار شهر است. قیمت هر ساعت کیبل اسکی 60 هزار تومان درمی آید.

غواصی

رفتن به زیر آب و شنا کردن با ماهی ها و دیدن قشنگی های زیرآب تجربه نابی است. سایت های مرجانی و مناسب غواصی در کیش عبارتند از: بیگ کورال و ژوراسیک پارک در شرق جزیره، کلبه هور، کشتی داما و کشتی یونانی. برای رسیدن به این سایت ها هم باید به مراکز غواصی در ساحل هتل شایان یا هتل داریوش مراجعه کرد. هزینه هر ساعت غواصی در جزیره 100 هزار تومان است.

شاتل

شاتل سواری یا تیوبی که از طریق قایقی تندرو روی دریا کشیده می گردد، یکی از سرگرمیاتی است که خیلی ها توصیه اش می نمایند. در پارک ساحلی مرجان، پارک ساحلی سیمرغ، دامون ساحلی نیز امکان این ورزش آبی مهیاست. هزینه این سرگرمی آبی برای یک نفر به مدت 20 دقیقه 45 هزار تومان، دو تا چهار نفر 35هزار تومان و پنج تا 7 نفر 30 هزار تومان است.

پاراسل

چتربازی بر فراز آب های نیلگون خلیج فارس یا همان پاراسل یکی از سرگرمیات هیجان انگیز دیگر جزیره است. در کیش برای استفاده از چتر پاراسل باید یا راه مجتمع سرگرمیات دریایی را در پیش گرفت یا پارک ساحلی مرجان و دامون ساحلی را. هزینه چتر پاراسل گران است و برای 15 دقیقه 90 هزار تومان باید بپردازید.

جت اسکی

در سرتاسر جزیره تقریبا جت اسکی، پرطرفدارترین سرگرمی آبی است. سرگرمیی که برای 15 دقیقه از آن 60 هزار تومان باید پرداخت کرد. و برای کرایه اش می توان به پارک های ساحلی مرجان، سیمرغ، کشتی یونانی، دامون ساحلی، برج های ساحلی پرشین و جنب هتل مارینا پارک یا هتل شایان رفت.

کجا بمانیم؟

کیش، شهر هتل های لوکس و 5 ستاره است. و در این بین آنهایی که رو به ساحل و نزدیک مراکز خریدند با اقبال بیشتری روبرو اند. هتل های ساحلی کیش جزو محبوب ترین هتل های جزیره اند. برترین هتل های ساحلی جزیره از دید مسافران، هتل مارینا پارک، سورینت مریم، شایان و ترنج است. اگر می خواهید در کیش در هتلی مالی بمانید هتل شایلی، گراند، هلیا و ارم، از بقیه هتل های کیش قیمت مناسب تری دارند.

چی بخوریم؟

رستوران توتی فروتی یکی از برترین رستوران های کیش است و خودش یک جاذبه توریستی محسوب می گردد. نزدیک اسکله سرگرمیی تازه است، چشم انداز رو به دریا دارد و پشت بام چوبیش که از آن دریا را می گردد دید، خیلی ها را به آن می کشاند. توتی فروتی ظهرها غذای ایرانی و شبها غذای فرنگی سرو می نماید. ماهی کبابی، جوجه تندوری و سالاد سزار و پیتزاهای توتی فروتی را باید حتما امتحان کرد. این رستوران در انتهای بلوار دریاست.

کیش فود کورت های زیادی دارد، اما به نظر خیلی ها فود کورت دامون برترینش است. هم تنوع بالایی دارد و هم روی کیفیت غذاهایش بیشتر می گردد حساب کرد. فودکورت دامون درطبقه دوم مرکز خرید دامون که خودش مرکز خرید معروفی است، واقع شده و تراس و فضای سبزی رو به دریا دارد. در این فود کورت باید پاستای آلفردو، ماهی و غذای هندی اش را حتما خورد و تراس را برای صرف غذا انتخاب کرد، از خیر بوفه صبحانه آن هم نباید گذشت. فود کورت دامون در خیابان وصال قرار گرفته.

یکی از شیک ترین رستوران های کیش، رویال استار است. رویال استار را بیشتر به استیک ها و برگرهایش می شناسند و می گویند برترین استیک و برگر جزیره را باید در آن خورد. علاوه بر این چیکن پارمزان، بشقاب غذاهای دریایی، پاستای آلفردو و سالاد سزار آن هم نظر خیلی ها را جلب نموده. رویال استار رستوران گرانی محسوب می گردد. از رستوران های خوب دیگر کیش، فست فود بومرنگ در ایوان مروارید و رستوران کوه سنگی کنار بازار پردیس است.

چی بخریم؟ از کجا بخریم؟

مرکز تجاری پردیس2، مرکز تجاری کیش و مرکز خرید مروارید، سه مرکز خریدی هستند که مسافران همیشگی کیش توصیه اش می نمایند. اگر در پی اجناس مقرون به صرفه هستید باید راه مراکز خریدی چون پانیذ، ونوس و مروارید را در پیش بگیرید که اجناسشان هم از نظر کیفی قابل اعتماد است و هم مقرون به صرفه تر است.

اگر در پی اجناس خیلی مقرون به صرفه هستید در نزدیکی بازار مروارید سری به بازار لوازم چینی بزنید که اجناسشان معمولا بیشتر از 20 هزار تومان نیست. ضمن اینکه بازار صفین عرب ها و مجتمع تجاری پارس خلیج فارس را از یاد نبرید. بازار پردیس 2 برای خرید لوازم خانگی انتخاب مناسبی می تواند باشد. شکلات و قهوه را از فروشگاه های آرتا کیش باید خرید. برای خرید لباس نوزاد و بچه گانه باید به بازار مرجان رفت.

از هرکدام از مراکز خرید کیش چی بخریم؟

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2040

به "راهنمای گردشگری کیش: نوروز را در کیش چطور بگذرانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای گردشگری کیش: نوروز را در کیش چطور بگذرانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید