تهیه اطلس محرومیت زدایی کشور

به گزارش مجله سفر به کانادا، تهران (پانا) - کمیته امداد و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با هدف تهیه اطلس محرومیت زدایی و شناسایی نیازمندان، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

تهیه اطلس محرومیت زدایی کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، تفاهم نامه همکاری به منظور تهیه و بروزرسانی نقشه جامع محرومیت زدایی در کشور و پایش و شناسایی نیازمندان، میان سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و سرتیپ مجید فخری، رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح به امضا رسید.

رئیس کمیته امداد در این مراسم ارتباط با مراکز علمی و پژوهشی در تبیین برنامه های کمیته امداد به ویژه در حوزه فقرزدایی و توانمندسازی را یک ضرورت دانست و گفت: تهیه نقشه جامع محرومیت کشور در اسناد بالادستی کمیته امداد پیش بینی شده است و به همین منظور این نهاد کار تهیه اطلس محرومتی زدایی کشور را از چند سال گذشته شروع نموده است.

وی با اشاره به اینکه فقر یک مفهوم پیچیده و چند بعدی به شمار می رود، ادامه داد: اطلس محرومیت زدایی یکی از مواردی است که می تواند انعکاس درستی از ابعاد فقر را برای پژوهشگران و مدیران اجرایی کشور به نمایش بگذارد.

بختیاری با بیان اینکه نتایج نقشه جامع جغرافیای فقر باید در اختیار دولتمردان اجرایی و تقنینی قرار گیرد، اعلام نمود: اگر درمان ریشه ای فقر را در نظر داشته باشیم باید به مولفه های مالی، فرهنگی و اجتماعی در تبیین فقر توجه کنیم و برای رسیدن به این مقصود، نقشه جغرافیای فقر یک ضرورت است.

رئیس کمیته امداد بر توجه به جنبه های ایجابی در فراوری فقر در کشور تاکید نمود و گفت: ابعاد پیشگیرانه فقر باید با همکاری سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح شناسایی گردد زیرا معتقدیم دفع فقر بر برطرف فقر اولویت دارد.

وی با اشاره به چالش های مالی کشور در چند سال اخیر اظهار کرد: اگر بخواهیم در مقابل تکانه های مالی مقاوم باشیم و آسیب پذیری خانواده های محروم را به حداقل برسانیم باید جغرافیای محرومیت زدایی را در اختیار داشته باشیم.

سرتیپ مجید فخری، رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح نیز در این مراسم با بیان اینکه ارتقای سطح رفاه مردم مهمترین برنامه دولت های مختلف است، گفت: بدون در اختیار داشتن نقشه جامع محرومیت زدایی، برنامه ریزی برای شناسایی نیازمندان و برطرف فقر ممکن نیست.

وی بر استفاده از ابزارهای اندازه گیری دقیق و سامانه های جغرافیایی برای شناسایی نیازمندان تاکید نمود و اضافه نمود: نقشه جامع محرومیت زدایی کشور باید به صورت یک سامانه برخط، اطلاعات و بانک داده های تمام استان ها را در اختیار مدیران کشور قرار دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1667

به "تهیه اطلس محرومیت زدایی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه اطلس محرومیت زدایی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید