بزرگترین همایش علمی فیزیوتراپی در تهران برگزار می گردد

به گزارش سفر به کانادا، به گزارش خبرنگاران، احمد موذن زاده، گفت: با پشتوانه برگزاری 27 کنگره متوالی و پیروز کشوری و تلاش و تلاش علمی 15 دپارتمان دانشگاهی فیزیوتراپی در سطح کشور و با موضوع انجمن علمی فیزیوتراپی ایران برگزاری اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی به شایستگی هدف گذاری شده است.

بزرگترین همایش علمی فیزیوتراپی در تهران برگزار می گردد

وی اضافه نمود: سایر برگزارکنندگان این کنگره شامل کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی، سازمان بهزیستی و سازمان نظام پزشکی، دانشگاه های علوم پزشکی ایران و علوم بهزیستی و توان بخشی و سایر دپارتمان های دانشگاهی فیزیوتراپی و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران هستند.

دبیر اجرایی اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران ادامه داد: در راستای دورنمای علمی کشور در سال 1404 و سیاست های بورد و انجمن فیزیوتراپی و در جهت موضوع علمی کشور در سطح منطقه خاورمیانه برنامه ریزی لازم برای برگزاری بزرگترین همایش علمی فیزیوتراپی در سطح منطقه اجرا شده است.

موذن زاده مطرح کرد: حدود 3 هزار فیزیوتراپیست و دانشجوی فیزیوتراپی و سایر رشته های توانبخشی و پزشکان عمومی و متخصص در این کنگره شرکت خواهند کرد.

وی اضافه نمود: ما 382 مقاله را به وسیله درگاه دوزبانه این همایش پذیرش نموده و حدود 30 سخنران مطرح خارجی از کشورهای آلمان، انگلستان، ایتالیا، کانادا، استرالیا، آفریقای جنوبی، آمریکا، هند، پاکستان، آذربایجان، لبنان، رومانی، لهستان و فرانسه در این همایش سخنرانی نموده و تعدادی از متخصصین مطرح ایرانی خارج از کشور نیز در بزرگترین رخداد علمی فیزیوتراپی در سطح منطقه حضور خواهند داشت.

دبیر اجرایی اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران اضافه نمود: در این همایش 25 کارگاه علمی نیز در جهت توانمندسازی بالینی و حرفه ای فیزیوتراپیست های ایرانی برنامه ریزی شده که حداقل 70 درصد این کارگاه ها با سخنرانی شخصیت های برجسته علمی خارجی مانند دکتر دامرهولد از مایوکلینیک آمریکا، دکتر علی ایرانی رئیس انجمن فیزیوتراپی هند، دکتر پتمن رئیس شاخه قلبی ریوی کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی از استرالیا و سایر اساتید مطرح خارجی و داخلی برگزار خواهد شد.

موذن زاده اضافه نمود: حداقل 100 فیزیوتراپیست خارجی به عنوان شرکت کننده در این همایش علمی مشارکت نموده و این میزان استقبال و حضور برجسته ترین شخصیت های علمی فیزیوتراپی از اقصی نقاط جهان در کشور نشان دهنده موضوع علمی فیزیوتراپی ایران در بین کشورهای منطقه است.

وی بیان کرد: نمایشگاه تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران نیز در پنج سالن و با شرکت حدود 100 شرکت تولیدکننده یا وارد کننده تجهیزات و سایر محصولات آموزشی، کتب و نشریات، مواد مصرفی و تولیدات مکانوتراپی و ورزشی برگزار خواهد شد که در نوع خود بزرگترین نمایشگاه تاریخ فیزیوتراپی کشور است.

این فیزیوتراپیست بیان کرد: در این نمایشگاه از تعدادی از تولیدات داخلی که به دست صنعتگران داخلی طراحی و ساخته شده است نیز رونمایی شده که جلوه ای دیگر از تجلی اقتصاد مقاومتی در عرصه علوم پزشکی کشور است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 570

به "بزرگترین همایش علمی فیزیوتراپی در تهران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین همایش علمی فیزیوتراپی در تهران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید