کوشش همه جانبه برای احیای حقوق افراد با اختلالات شنوایی

به گزارش سفر به کانادا، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت روز جهانی ناشنوایان در پیامی بر کوشش همه جانبه برای احیاء حقوق افراد با اختلالات شنوایی تاکید نمود.

کوشش همه جانبه برای احیای حقوق افراد با اختلالات شنوایی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، دکتر وحید قبادی دانا در پیغام روز جهانی ناشنوایان گفت: پر واضح است که توانمند سازی افراد ناشنوا و کم شنوا و تلفیق اجتماعی آنان مستلزم توجه روز افزون تمامی آحاد جامعه نسبت به قوانین حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و پیغام انسان مدارانه این قوانین است و کوشش در جهت انجام مسئولیت های اجتماعی و انگ زدایی از این عزیزان گام نخستین و بنیادین این حرکت جمعی است.

متن کامل پیغام به توضیح ذیل است:

بسمه تعالی

آنان که با دستانی گویا سخن می گویند و با ذره ای از به جامانده شنوایی خود، به آوای هستی گوش جان می سپارند، هر دو آیتی از سپاسگزاری پروردگارند. کسانی که با گره زدن کوشش خود به همت خانواده ها و مربیان، اندیشه افراد با اختلالات شنوایی را بر ناهمراهی های زبان و گفتار خود بر می نشانند و با افتخار، شیوایی کلامشان را در منظر مردمان به جلوه می گذارند.

بار دیگر روز جهانی ناشنوایان فرا رسید تا با همسویی گام ها و همصدایی نوا های وحدت بخش، جهت برابر سازی فرصت ها و توانمند سازی افراد با اختلالات شنوایی تداوم یابد تا کشور عزیز ما، کوشش برای احیاء حقوق این عزیزان را به عنوان برگ سبزی در کارنامه پرافتخار خود ثبت نماید.

کوشش همه جانبه برای احیاء حقوق افراد با اختلالات شنوایی، که به عنوان شعار سال جاری روز جهانی ناشنوایان بر آن تاکید شده است پیغامی است آگاهی بخش که خط مشی حرکت های جهانی در جهت توانمند سازی و ارتقاء کیفیت زندگی این افراد را ترسیم می کند.

این حرکت ها نه تنها در قالب پیغام های آگاهی بخش بلکه بیش از هر چیز در چارچوب اقدامات دستگاه های اجرایی، نهاد های قانونگذاری و نظارتی به شکل گیری عزم ملی در تامین حقوق افراد ناشنوا و کم شنوا نمایان می گردد.

سازمان بهزیستی همسو با کوشش های سایر دستگاه ها در چارچوب قانون حمایت از حقوق معلولان و کنوانسیون حقوق این افراد، کوشش کرده است تا خدماتی را متناسب با احتیاج های واقعی افراد با اختلالات شنوایی ارائه نماید که از جمله آن ها می توان به ارائه خدمات تخصصی در قالب مراکز خانواده و کودک مبتلا به اختلالات شنوایی و همراهی و توانمندسازی این بچه ها تا ترخیص پیروز به مدارس عادی، ارائه خدمات تخصصی در کلینیک های توانپزشکی، تهیه و توزیع سمعک و باطری، تامین یاری هزینه کاشت حلزون شنوایی، تامین یاری هزینه شهریه دانشجویی و دانش آموزی اشاره نمود.

پر واضح است که توانمند سازی افراد ناشنوا و کم شنوا و تلفیق اجتماعی آنان مستلزم توجه روز افزون تمامی آحاد جامعه نسبت به قوانین حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و پیغام انسان مدارانه این قوانین است و کوشش در جهت انجام مسئولیت های اجتماعی و انگ زدایی از این عزیزان گام نخستین و بنیادین این حرکت جمعی است.

اینجانب ضمن گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان، فرصت را غنیمت دانسته و از تمامی کوشش های ارزشمند صورت پذیرفته توسط انجمن های فعال در حیطه ناشنوایان، مراکز خانواده و کودک مبتلا به اختلالات شنوایی و خانواده هایی که ظرفیت عشق ورزیشان به بچه ها خود را تا بی نهایت گسترده ساخته اند و از همکاران کوششگر خود در سازمان بهزیستی از صف تا ستاد قدردانی کرده و برای همگان از خداوند دانا و شنوا سلامت، سعادت و سربلندی در دستیابی به اهداف بلند پیش روی مسألت می نمایم.

دکتر وحید قبادی دانا

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1255

به "کوشش همه جانبه برای احیای حقوق افراد با اختلالات شنوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش همه جانبه برای احیای حقوق افراد با اختلالات شنوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید