اسلامی: انتظار داریم گزارش های آژانس اعتمادآفرین باشد، گروسی: آماده ایم کار را پیش ببریم

به گزارش مجله سفر به کانادا، ایسنا نوشت: رییس سازمان انرژی اتمی گفت: ما انتظار داریم تعاملات و گزارش های آژانس اعتماد آفرین باشد.

اسلامی: انتظار داریم گزارش های آژانس اعتمادآفرین باشد، گروسی: آماده ایم کار را پیش ببریم

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی پس از مذاکرت سیاسی و فنی در کنفرانس خبری مشترک با رافائل گروسی گفت: سفر آقای گروسی پیغام آور برقراری ارتباطات بین آژانس و ایران است.

وی اضافه نمود: ما انتظار داریم تعاملات و گزارش های آژانس طوری باشد که اعتماد افرین باشد تا با اطمینان برای حل و فصل مسایل و پرهیز از عواملی که نیت آنها برهم زدن روابط عادی است را ایجاد کنیم و همیشه آژانس بتواند وظایف خود در ارتباط با ایران را در چارچوب پادمان پابرجا نگه دارد.

وی اضافه نمود: در همین چارچوب گفت وگوی های مشترک صورت گرفته و مطمئنم به صورت پایداری موثر خواهد بود.

اسلامی گفت: بیست و نهمین کنفرانس هسته ای را ما چندی پیش در دانشگاه شهید بهشتی برگزار کردیم و شب گذشته توافق شد با آقای گروسی که کنفرانس سی ام بین المللی و با مشارکت آژانس سال آینده برگزار گردد که یاری به روایتگری ایران می نماید و آشنایی دنیا با مراکز آموزشی و علمی ایران را رقم می زند تا دستاوردها و امکانات ما به سایر کشورها معرفی گردد.

وی ادامه داد: شب گذشته سهم بانوان ایرانی هسته ای در ضیافت شام فوق العاده بود و موجب شگفتی برای آقای گروسی و همکارانشان بود که این تعداد فعال هستند و چند تن از همسران شهدای هسته ای که از اساتید هستند و در صحنه ترور هم حضور داشتند مورد توجه قرار گرفتند.

رییس سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: ضیافت شام دیشب نشان داد جریان علمی و پژوهشی و فناوری ایران قدرتمند است و خانم ها و آقایان با مدیریت و قدرت در آن حضور دارند و جوانان نیز حضور قوی دارند که نشان می دهد دانش هسته ای دانشی است درون زا و ایران همیشه آماده بوده و هست که دستاوردهایش را با سایر کشورها به اشتراک بگذارد.

رافائل گروسی در نشست خبری مشترک با محمد اسلامی گفت: جای خوشحالی دارد که من برگشتم به تهران و در این ملاقات بسیار بسیار مهم آماده ایم کار را پیش ببریم. دیشب در جلسه ای با حضور دانشمندان نخبه ایرانی بودم و جای خوشحالی برای من داشت.

وی ادامه داد: ما دیروز مذاکراتمان را آغاز کردیم و امروز ادامه یافت.

گروسی اظهار کرد: دو مساله مهم هستند که وجود دارد اول اینکه توقعات بالا هستند و حضور شما از مطبوعات نشان می دهد چقدر مساله مهم است. البته این سطح توقعات در سطح دنیای هم درباره کاری که ما با ایران پیش می بریم وجود دارد و بعلاوه درباره شفاف سازی و دسترسی هایی که باید از سوی ایران داده گردد.

مدیرکل آژانس گفت: بخش دوم که مهم است مربوط به همکاری های فنی و علمی با ایران است. شب گذشته در این باره بحث کردم و قرار است رویدادی که سالها انجام می شده وجهه بین المللی پیدا کند و این رویداد قرار است سال آینده برگزار گردد و ما از برگزاری آن حمایت می کنیم.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 اسفند 1401 بروزرسانی: 13 اسفند 1401 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2243

به "اسلامی: انتظار داریم گزارش های آژانس اعتمادآفرین باشد، گروسی: آماده ایم کار را پیش ببریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: انتظار داریم گزارش های آژانس اعتمادآفرین باشد، گروسی: آماده ایم کار را پیش ببریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید