سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) برندگان و فینالیست های جوایز مسابقه 2018 را اعلام می کند

به گزارش مجله سفر به کانادا، 14امین مراسم جوایز UNWTO در ماه ژانویه سال 2018 با میزبانی فیتور، نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری در شهر مادرید کشور اسپانیا، برگزار خواهد شد.

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) برندگان و فینالیست های جوایز مسابقه 2018 را اعلام می کند

سازمان جهانی گردشگری، برنده های جایزه اودیسه (Ulysses) و جایزه اخلاق UNWTO را به همراه 14 فینالیست 14امین مراسم UNWTO Awards (مراسم سازمان گردشگری جهان که جوایزی به نوآوران در صنعت گردشگری اهدا می کنند) اعلام می کند. این مراسم در ژانویه 2018 (دی ماه 1396) در شهر مادرید همزمان با نمایشگاه بین المللی گردشگری (FITUR) برگزار می شود.

جوایز این مراسم در جهت قدردانی از نفرات و سازمان هایی اهدا می شود که دستاوردهای نوآورانه ای در راستای پیشرفت گردشگری داشته اند؛ به نوعی که از محیط زیست و فرهنگ بومی نیز حفاظت کند. برندگان این جوایز بر اساس قوانین سازمان گردشگری جهانی مبتنی بر رعایت اخلاقیات گردشگری و همچنین با هدف به حداقل رساندن آسیب های گردشگری بر محیط، تعیین می شوند.

14امین مراسم جوایز UNWTO با همراهی نمایشگاه بین المللی گردشگری (FITUR) در مادرید اسپانیا برگزار خواهد شد. قبل از اهدای جوایز، فینالیست ها پروژه های خود را برای حاضرین ارائه خواهند داد.

در ادامه پروژه ها و افرادی که به آن ها در سال های پیشین، جایزه تعلق گرفته است را به شما معرفی می کنیم.

جایزه ادیسه UNWTO در قسمت ایجاد دانش در صنعت گردشگری و انتشار آن به ولن ال اسمیت تعلق گرفت. ولن ال اسمیت، پروفسور بازنشسته و استاد محقق در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، در چیکو کالیفرنیا، واقع در آمریکا، برای جایزه برجسته ادیسه UNWTO 2018 نیز نامزد شده است.

پروفسور اسمیت فردی پیشگام در صنعت گردشگری و مردم شناسی است. وی در دوران حرفه ای خود، پروژه های بسیاری را انجام داده و به دستاوردهای گسترده ای رسیده است. کتاب او، میزبانان و مهمانان (دانشگاه مطبوعات پنسیلوانیا، سال 1977)، که در پی دوره هایی که او در سال 1953 در مبحث جغرافیا، برگزار کرد، به نگارش درآمد، منجر به شروع تحقیق در مورد ارتباط بین مهمان و میزبان از طریق پژوهشگران شد.

وی در سال 2000 به عنوان زن قرن بیستم شناخته شد و جایزه اتاق خدمات بازرگانی آمریکا را دریافت کرد. پروفسور اسمیت همچنین عضو فعال انجمن های متعددی چون انجمن مردم شناسی آمریکا، جامعه زنان جغرافیادان، انجمن زنان دانشگاهی آمریکا و انجمن فول برایت آمریکا (برنامه تبادل دانشجو و استاد بین آمریکا و کشورهای دیگر به هزینه دولت آمریکا) است.

جایزه اخلاق UNWTO به سازمان اسپانیایی اروپا موندا واکاسیونس (Europa Mundo Vacaciones)، تعطیلات جهانی اروپا، تعلق گرفت. هیئت داوران بخش جایزه اخلاق UNWTO، که شامل اعضای کمیته جهانی اخلاق گردشگری هستند، اروپا موندا واکاسیونس را برای بنیاد خلاقانه اروپا موندا، به عنوان برنده این جایزه انتخاب کرده اند.

اروپا موندا واکاسیونس، متصدی اسپانیایی تورها، به اصول و قوانین مسئولیت های محیط زیستی و اجتماعی، بسیار متعهد است. این سازمان به نتایج قابل توجهی در اجرای اصول جهانی اخلاق UNWTO در صنعت گردشگری، رسیده است؛ مخصوصا با مشارکت در انجمن توسعه پایدار صنعت گردشگری.

در سال 2011، این سازمان، بنیادی را با هدف اداره فعالیت های اجتماعی و توسعه همکاری در منطقه ها مختلف و برای بخش های خاصی از توده مردم، ایجاد کرد. این سازمان، همچنین صنعت گردشگری را در کشورهای بسیاری در قاره آفریقا، اروپا، آسیا و آمریکای لاتین، ترویج داد.

جایزه اخلاق UNWTO برای اولین بار در سال 2016 اهدا شد و هم اکنون تمامی شرکت ها و انجمن هایی که به صورت رسمی، تعهدات بخش خصوصی در راستای اصول جهانی اخلاق در صنعت گردشگری را که از طریق سازمان UNWTO معرفی شده، پذیرفته اند، می توانند برای کسب این جایزه، تلاش کنند. واجدین شرایط برای شرکت در بخش جوایز اخلاق، باید از ابتدای پروژه خود، گزارشات مربوطه را به سازمان داده باشند.

14 پروژه فینالیست جایزه UNWTO برای نوآوری در گردشگری

از بین 128 پروژه ای که از 55 کشور مختلف برای این جایزه تلاش کردند، 14 پروژه به عنوان فینالیست های نوآوری در گردشگری انتخاب شدند. برندگان در طی مراسم UNWTO awards اعلام خواهند شد.

لیستی که در زیر آمده است بر اساس حروف الفبای کشورهای شرکت کننده چیده شده است.

جوایز UNWTO در بخش نوآوری در خط مشی عمومی و دولت

1. محله من (MiBarrio): پروژه تحقیقی ارائه شده بازار مالی (Mercado de Hacienda)، واحد گردشگری وزارت نوسازی (Ente de Turismo del Ministerio de Modernizacion)، نوآوری و فناوری در شهر مستقل بوئنوس آیرس، آرژانتین (Innovacion y Tecnologia del Ciudad Autonoma de Buenos Aires)

2. برنامه فعال لانگ من گروتائز (Longmen Grottoes)، اینترنت + لانگ من، مدیریت انجمن پارک میراث فرهنگی جهانی لانگ من گروتائز، چین

3. استعداد آموزش گردشگری (TTT)، گردشگری پرتغال (Turismo de Portugal)، پرتغال

جوایز UNWTO در بخش نوآوری سرمایه گزاران

1. نگهداری و محافظت از دشت های بزرگ: مراقبت کردن و توسعه دادن طبیعت بومی، محافظت از دشت های بزرگ و بنیاد محافظت از دشت های بزرگ، بوتسوانا و کنیا.

2. محافظت و معیشت: جامعه اکوتوریسم در مانگالاجودی (Mangalajodi)، ائتلاف اکوتوریسم مانگالا جودی، هند

3. جامعه و انعطاف پذیری: مواجهه دو دهکده با کاهش جمعیت، دره شوالیه (Valle dei Cavalieri)، ایتالیا

4. نوآوری خلاقانه مبتنی بر سه اصل، باشگاه جزیره بالزین (Balesin)، فیلیپین

جوایز UNWTO در بخش نوآوری سازمان های غیردولتی

1. آموزش و توانمندسازی جوامع محلی برای آینده پایدار گردشگری، بنیاد مهمان نوازی سامبا (Sumba Hospitality Foundation)، اندونزی

2. جوامع در ارتباط: دوستان بومی و بازدیدکنندگان در یک تجربه منحصربه فرد و شاد، اندونزی (Triponyu.com)

3. IT.A.CA: مهاجران و مسافران، فستیوال گردشگری مسئول، انجمن یودا (Associazione YODA)، ایتالیا

4. تقویت جامعه گردشگری در سیرا گوردا، گروه اکولوژی سیرا گوردا (Grupo Ecologico Sierra Gorda)، مکزیک

جوایز UNWTO در بخش نوآوری در تحقیقات و تکنولوژی

1. طرح بازرسی از زمین های ساخت و ساز و طراحی استاندارد (BPDS)، بازرسی زمین (EarthCheck)، استرالیا

2. بازدیدکنندگان الکترونیکی (eVisitor): سیستم ملی اطلاع رسانی گردشگران کرواسی، هیئت مدیره گردشگری کرواسی (Croatian National Tourism Board)، کرواسی

3. سیستم هوشمند گردشگری (STS): سگیتور (SEGITTUR)، اسپانیا

منبع: کجارو / traveldailynews.com
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2009

به "سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) برندگان و فینالیست های جوایز مسابقه 2018 را اعلام می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) برندگان و فینالیست های جوایز مسابقه 2018 را اعلام می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید