آتن همه اعتمادها را از بین برده است

به گزارش سفر به کانادا، خبرنگاران: وزیر دارایی آلمان در سخنانی با تاکید بر اینکه دولت جدید یونان همه اعتمادها را نابود نموده است، همچنین گفت این دولت به شهروندان خود دروغ می گوید.

آتن همه اعتمادها را از بین برده است

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به کانادا به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل، وولفگانگ شایبله وزیر دارایی آلمان در سخنانی در موسسه کنراد آدنایر دولت یونان را شدیدا مورد انتقاد قرار داده و گفت دولت ائتلافی راست و چپ یونان همه اعتمادها را نابود نموده است.

وی اضافه کرد: دولت یونان اعتماد شرکای اروپایی خود را کاملا از بین برده است. تا ماه نوامبر یونان در مسیری بود که می توانست از بحران خارج گردد اما دیگر همه چیز تمام شد. دولت یونان همه اعتمادها را از بین برده است و این یک شکست سخت است.

شایبله همچنین درباره دولت جدید یونان این گونه اظهار نظر کرد که طرح نخست وزیر یونان به این شکل پیش نمی رود. وی هیچ کس را در سازمان های اروپایی نمی شناسد که بتواند به وی بگوید در اصل آتن چه تصمیمی دارد. دولت یونان به شهروندانش دروغ می گوید.

با توجه به وخیم شدن اوضاع یونان در منطقه یورو حملات لفظی بین سیاستمداران آلمانی و یونانی هم اخیرا شدت بیشتری گرفته است.

مارتین شولتز رئیس مجلس اروپا هم در مصاحبه با تاگس اشپیگل گفته است که یونان باید حالا فورا توافقات با شرکای خود در منطقه یورو را اجرایی کند و طرح های اصلاحی قابل توجهی را روی میز قرار ددهد تا از فروپاشی قریب الوقوع این کشور جلوگیری به عمل آورد. علاوه بر این باید از هر گونه اقدامی که مانع سرمایه گذاری های خارجی شده و جلوی اجرای تصمیمات فعلی را می گیرد اجتناب گردد.

دونالد توسک رئیس شورای اروپایی نیز اخیرا در مصاحبه با روزنامه زوددویچه سایتونگ درباره یک خروج تصادفی یونان از منطقه یورو هشدار داده و گفت: یک چنین رویداد دراماتیکی یک فاجعه است.

این روزها سرزنش ها و اتهامات متقابل بین سیاستمداران یونانی آلمانی به دلیل بالا دریافت مناقشات بر سر بدهی های یونان مرتبا ادامه دارد.

پانوس کامنوس وزیر دفاع یونان اخیرا جریانات رشوه خواری وولفگانگ شایبله در حزب دموکرات مسیحی را مطرح نموده و وزیر دارایی آلمان را مورد انتقاد قرار داده است.

مارتین شولتز رئیس مجلس اروپایی نیز در واکنش به این اظهار نظر وزیر دفاع یونان از نخست وزیر یونان خواست که به ائتلاف خود با حزب یونانی های مستقل به رهبری کامنوس انتها دهد و چنین ائتلافی را خطا ارزیابی کرد.

این گونه اظهار نظرها روز گذشته بار دیگر واکنش سیاستمداران یونانی را به دنبال داشت. دیمیتریوس پاپادیمولیس از نمایندگان حزب چپ سیریزا در مجلس یونان شدیدا به این اظهار نظر شولتز انتقاد وارد نموده و گفت: ترکیب دولت یونان به هیچ کس مربوط نمی گردد.

وزیر دارایی یونان نیز اظهار نظر مشابهی را داشته و گفت: هیچ سیاستمداری در خارج حق ندارد دستورالعمل هایی را به یک کشور مستقل ارائه دهد.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 408

به "آتن همه اعتمادها را از بین برده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتن همه اعتمادها را از بین برده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید