کارت واکسن در امتحانات حضوری ضروری است؟

به گزارش مجله سفر به کانادا، وزیر آموزش و پرورش گفت که ارائه کارت واکسن و یا تست 15 روزه پی سی آر در صورت عدم تزریق واکسن، برای ورود دانش آموزان به مدرسه و شرکت در امتحانات، الزامی نیست.

کارت واکسن در امتحانات حضوری ضروری است؟

به گزارش ایسنا، یوسف نوری در پاسخ به اینکه آیا با توجه به شرایط فعلی و شناسایی مبتلایانی در کشور به گونه اومیکرونکرونا، برای اعمال محدودیت های بیشتر در مدارس و غیرحضوری شدن امتحانات تصمیم گیری خواهد شد؟ اظهار کرد: ما در این باره تابع نظر ستادملی مقابله با کرونا هستیم.

وی اضافه کرد: در اغلب کشورها، آخرین جایی که تعطیل می نمایند مدارس است، اما یک اصل در این زمینه مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی وجود دارد. ما تابع ستادملی مقابله با کرونا هستیم و هرچه را ستاد به ما اعلام کند به همان صورت عمل می کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که هفته گذشته مدیرکل وقت آموزش و پرورش شهر تهران از دستورالعمل تازه وزارت بهداشت و الزامی شدن ارائه کارت واکسن و یا تست 15 روزه پی سی آر در صورت عدم تزریق واکسن، برای ورود دانش آموزان به مدرسه و شرکت در امتحانات خبر داده بود، آیا این الزام سراسری و مربوط به همه مدارس است؟ گفت: خیر، ستاد ملی کرونا این مورد را حذف کرد. با توجه به اینکه بیشتر دانش آموزان ما در سنین 12 تا 18 سالگی واکسن خود را زده اند، چند روز پیش هم در یکی از کمیسیون های ستاد ملی کرونا در این باره بحث شد و بر اساس تصمیم ستاد، نیازی به این کار نیست.

وی اضافه کرد: مگر اینکه دانش آموزی خوداظهاری کند که بیمارم و یا تستش مثبت شده باشد که در آن شرایط نمی تواند تا زمان بهبودی به مدرسه بیاید، اما اگر دانش آموزی واکسن نزده باشند، ولی علائم بیماری هم نداشته باشد، مسئله ای برای حضور در مدرسه ندارد

منبع: فرارو
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1972

به "کارت واکسن در امتحانات حضوری ضروری است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت واکسن در امتحانات حضوری ضروری است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید