پیش بینی نو فایزر درباره همه گیری کرونا

به گزارش مجله سفر به کانادا، شرکت داروسازی فایزر روز آدینه 17 دسامبر (24 آذر) پیش بینی کرد که همه گیری کووید-19 تا سال 2024 به سرانجام خواهد رسید. این شرکت بعلاوه گفت که نسخه ای از واکسن تولیدی آن ها برای بچه ها دو تا چهار ساله، پاسخ ایمنی ضعیف تری نسبت به آنچه انتظار می رفت ایجاد می نماید و این موضوع اخذ مجوز را با تاخیر روبرو خواهد نمود.

پیش بینی نو فایزر درباره همه گیری کرونا

به گزارش یورونیوز، میکائیل دولستن، مدیر بخش علمی شرکت فایزر گفت که این شرکت پیش بینی می نماید در یکی-دو سال آینده بعضی از منطقه ها دنیا همچنان شاهد همه گیری کووید-19 باشند.

وی با این حال گفت که سایر کشور ها در همین دوره زمانی، بیماری را به حالت بومی با شمار ابتلا های کم و قابل مدیریت شاهد خواهند بود.

این شرکت پیش بینی می نماید که این بیماری تا سال 2024 در سراسر دنیا بومی (اندمیک) گردد. دولستن گفت: زمان و چگونگی این اتفاق دقیقا به تکامل بیماری، نحوه استفاده موثر جامعه از واکسن ها و درمان ها و توزیع عادلانه واکسن ها در نقاطی که نرخ واکسیناسیون پایین دارند، بستگی خواهد داشت.

وی توضیح داد که ظهور انواع سویه های نو نیز می تواند بر چگونگی ادامه همه گیری تاثیر داشته باشد.

شرکت فایزر واکسن کووید-19 را با شرکت آلمانی بیون تک فراوری نموده است. پیش بینی می گردد این شرکت به خاطر این واکسن سال آینده 31 میلیارد دلار عایدی داشته باشد. فایزر میخواهد سال آینده چهار میلیارد دُز واکسن کرونا فراوری کند.

این شرکت داروسازی بعلاوه در حال اجرا آزمایش های بالینی یک قرص ضد ویروسی با نام پاکسلووید است که بستری شدن بیماران مبتلا به کووید و مرگ و میر آن ها را نزدیک به 90 درصد کاهش می دهد. پیش بینی می گردد این دارو سال آینده در دنیا بین 15 تا 25 میلیارد دلار فروش داشته باشد.

پیش بینی فایزر درباره تاریخ سرانجام همه گیری پس از ظهور سویه اومیکرون در ماه گذشته صورت می گیرد که در مقایسه با ویروس اصلی بیش از 50 جهش دارد. این موضوع باعث کاهش اثربخشی دو دُز واکسن در برابر ویروس شده است.

قبل از ظهور سویه اومیکرون، آنتونی فائوچی، پزشک ارشد بیماری های عفونی در ایالات متحده آمریکا پیش بینی نموده بود که این بیماری همه گیر در سال 2022 در آمریکا سرانجام خواهد یافت.

شرایط فراوری واکسن کرونا برای بچه ها زیر پنج سال چگونه است؟

واکسن فایزر در ایالات متحده برای افراد پنج سال به بالا مجاز است. این شرکت روز آدینه اظهار داشت که مطالعه روی بچه ها دو تا چهارساله که دو دُز سه میکروگرمی از واکسن را دریافت کردند نشان می دهد که پاسخ ایمنی مشابهی با بزرگسالان که دو دُز بالاتر را تزریق نموده اند ایجاد نمی نماید.

این شرکت گفت که دز سه میکروگرمی پاسخ ایمنی مشابهی در بچه ها شش تا 24 ماهه ایجاد کرد.

فایزر تاکید نمود که اکنون یک دوره سه دُزه را در هر دو گروه سنی و بعلاوه در بچه ها بزرگتر آزمایش خواهد نمود. پیش از این پیش بینی شده بود که مجوز واکسیناسیون برای بچه ها دو تا چهارساله در سالجاری داده گردد، اما فایز می گوید این موضوع با تاخیر روبرو می گردد و به سه ماهه دوم سال 2022 موکول خواهد شد.

شرکت ها فایزر و بیون تک بعلاوه در حال توسعه نسخه ای از واکسن خود هستند که مقابل سویه اومیکرون تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. مدیران فایزر می گویند انتظار دارند آزمایش های بالینی واکسن به روز شده را در ژانویه شروع نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1989

به "پیش بینی نو فایزر درباره همه گیری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی نو فایزر درباره همه گیری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید