مجلس هنگ کنگ متشنج شد

به گزارش سفر به کانادا، خبرنگاران آنلاین:قانون گذاران حامی دموکراسی در هنگ کنگ در جریان نشست پنج شنبه 25 مهر مجلس، سخنرانی رهبر این دولت شهر را قطع نموده و خواهان برکناری او شدند؛ اقدامی که باعث به تعلیق درآمدن مجلس شد چون تعدادی از سیاست مداران را با زور از صحن مجلس بیرون کردند.

مجلس هنگ کنگ متشنج شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش رویترز، این دومین روز از آشوب ها در شورای قانون گذاری هنگ کنگ است، آن هم در حالی که کری لام، رهبر این دولت شهر کوشش می نماید تا در جریان سخنرانی مربوط به سیاست گذاری سالانه دولت اش به سوالات پاسخ دهد.

این آشوب ها در مجلس هنگ کنگ بر تعمیق اختلافات سیاسی در این دولت شهر تأکید دارد به طوری که هیچ گونه پایانی در مورد اعتراضات ضد دولتی که اغلب به خشونت کشیده شده دیده نمی گردد. این اعتراضات ضد دولتی ابتدا با مخالفت نسبت به یک لایحه استرداد شروع شد اما سپس به یک جنبش وسیع حامی دموکراسی تبدیل شد.

به گزارش ایسنا، در جدیدترین درگیری های خیابانی، مهاجمانی که صورت خود را پوشانده بودند روز چهارشنبه با چاقو و چکش به رهبر یکی از بزرگ ترین گروه های حامی دموکراسی در هنگ کنگ حمله کردند.

گروه حقوق بشری عفو بین الملل از مقام های هنگ کنگ خواست تا در رابطه با این حمله تحقیق نمایند؛ حمله ای که این گروه آن را به عنوان هولناک ترین حمله حاوی پیغام های نگران نماینده ، توصیف کردند.

لام که از سوی دولت پکن حمایت می گردد، روز چهارشنبه برنامه های خود را برای مقابله با کمبود شدید مسکن در این دولت شهر عنوان کرد اما توسط بعضی از قانون گذاران به سخره گرفته شد.

قانون گذاران حامی دموکراسی امروز مجددا خواهان برکناری لام شده و تأکید کردند که دستان او به خون آغشته شده است. آن ها همچنین از لام خواستند تا به درخواست های کلیدی معترضان رسیدگی کند؛ موضوعی که در سخنرانی سیاست گذاری لام عمدتا نادیده گرفته شد.

در نشست امروز، نزدیک به 12 تن از قانون گذاران از مجلس بیرون رانده شدند. درحالی که نیروهای امنیتی آن ها را با زور به بیرون می کشاندند، این نماینده ها فریاد زده و پلاکاردهایی را تکان می دادند.

در بحبوحه این آشوب و هیاهو، لام سکوت نموده و هیچ پاسخی به درخواست آن ها برای استعفایش نداد.

او گفت: امیدوارم این قانون گذاران بتوانند درک نمایند که سخنرانی سیاست گذاری ما نمی تواند به ما یاری کند که یک شبه طرز فکرمان تغییر یابد.

لام سپس به اصلاحات مسکن و یارانه های معیشت و حمل و نقل که روز چهارشنبه اعلام نموده بود، اشاره نمود.

او گفت: من اشاره نمودم که ما باید فروتن باشیم، به نظرات مختلف گوش دهیم و آماده باشیم تا یک کمیسیون کارشناس را برای دستیابی به راهی برای خروج از وضعیت کنونی تشکیل دهیم.

لام در جریان سخنرانی اش هیچ گونه پیشنهاد صلح مستقیمی را به معترضان حامی دموکراسی پیشنهاد نداد و صریحا دو مورد از پنج درخواست اصلی معترضان یعنی حق رأی همگانی و عفو برای افرادی که در جریان اعتراضات متهم شدند را رد کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 486

به "مجلس هنگ کنگ متشنج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس هنگ کنگ متشنج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید