هوش مصنوعی کرونا را شکست می دهد

به گزارش سفر به کانادا، ظاهرا هوش مصنوعی می تواند به طور کامل با ویروس کرونا مقابله کند.

هوش مصنوعی کرونا را شکست می دهد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از خبرنگاران، از زمان شیوع ویروس کرونا در دنیا، تقریبا تمامی مراکز بهداشتی به دنبال راهی برای مبارزه با این ویروس هستند. در این میان اورژانس بهداشت دنیای اعلام نموده که این سازمان در حال جستجو برای پیدا کردن فناوری های جدیدی است تا از این طریق بتوان با ویروس کرونا مقابله کند و از شیوع بیشتر این ویروس در دنیا جلوگیری کند. بر اساس اعلام این سازمان دنیای، هوش مصنوعی می تواند یاری بسیار بزرگی به آن ها کند، برای مثال هوش مصنوعی می تواند بیماران بسیار آلوده را شناسایی کند و برای کنترل آن ها راه حلی ارائه دهد.

علاوه بر این هوش مصنوعی می تواند با تجزیه و تحلیل داده های بیماران، خطر مرگ آن ها را پیش بینی کند. از دیگر امکانات هوش مصنوعی می توان به یاری های پزشکی، غربالگری جمعیت، ارائه پیشنهاد درباره نحوه کنترل عفونت و اطلاع رسانی پزشکی در این رابطه اشاره نمود.

به تازگی نیز یکی از داروسازان برتر دنیای اعلام نموده است که یکی از مهم ترین راه ها برای ساخت داروی جدید، استفاده از داروهای قدیمی است، هوش مصنوعی نیز می تواند با استفاده از این موضوع روی داروهای قدیمی کار نموده تا بتواند داروی جدید را بدست آورد. علاوه بر این هوش مصنوعی می تواند با اتصال به دستگاه های MRI به طور دقیق شرایط بدن بیمار و مناطق آلوده بدن وی را تشخیص داده و از این طریق برای درمان آن راهی پیشنهاد کند.

در حال حاضر بخش بسیار کمی از ظرفیت هوش مصنوعی برای درمان ویروس کرونا مورد استفاده قرار گرفته است که آن هم معین کردن شرایط افراد حاضر در جامعه به وسیله اعلام خود آن ها به نرم افزار فراوری شده توسط گوگل و اندروید باز می شود. بر اساس این نرم افزار در صورتی که فرد از کنار بیمار مبتلا به کرونا عبور کند، گوشی وی به سرعت به او پیغام داده تا در صورت داشتن علائم به پزشک مراجعه کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1388

به "هوش مصنوعی کرونا را شکست می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی کرونا را شکست می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید