هشدار سیلاب ناگهانی و طغیان رودخانه ها برای کدام استان هاست?

به گزارش مجله سفر به کانادا، خبرنگاران : سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد تشدید فعالیت سامانه بارشی از احتمال وقوع سیلاب، آب گرفتگی، انسداد راه های روستایی و خسارت به محصولات کشاورزی اطلاع داد.

هشدار سیلاب ناگهانی و طغیان رودخانه ها برای کدام استان هاست?

به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در بخش هایی از استان های گیلان، مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، دامنه ها و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران برف و وزش باد پیش بینی شده است. از فردا سه شنبه تا روز آدینه در این منطقه ها بارش باران و برف ادامه دارد.

امروز با فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور برای منطقه ها جنوب و شرق خوزستان، شمال بوشهر، شمال و غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و هرمزگان افزایش ابر، گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید و در منطقه ها مستعد بارش تگرگ انتظار می رود.

این شرایط روز چهارشنبه در این منطقه ها ادامه دارد و در این روز برای بخش هایی از شرق و شمال شرق نیز بارش باران گاهی همراه با وزش باد پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، طی فردا و روز چهارشنبه بارش ها در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی به صورت برف است. پنجشنبه و آدینه نیز در بعضی منطقه ها جنوب، شرق و مرکز کشور بارش پراکنده پیش بینی شده است.

امروز در نوار شمالی و دامنه های جنوبی البرز کاهش نسبی دما روی می دهد، بعلاوه از امروز تا انتها هفته به طور متناوب دریای خزر و سه شنبه تا پنجشنبه شمال و مرکز خلیج فارس مواج است.

به گزارش تسنیم، آسمان تهران امروز نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش باران همراه با احتمال بارش پراکنده برف پیش بینی شده است. سرعت وزش باد جنوب ـ جنوب غربی در مرکز 6 تا 13 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان آغاز: سه شنبه 1401/09/15

زمان انتها: چهارشنبه 1401/09/16

نوع مخاطره: بارش باران و برف، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و در نقاط مستعد تگرگ

منطقه اثر:

سه شنبه 1401/09/15: کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، جنوب چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، نیمه شمالی و غربی فارس، جنوب و شرق خوزستان.

چهارشنبه 1401/09/16: بوشهر، نیمه شمالی و غربی فارس، جنوب کهگیلویه و بویراحمد.

اثر مخاطره: مسدود شدن محورهای روستاهای سردسیر، خسارت به زیرساخت ها به ویژه قطعی برق در روستاهای صعب العبور و سردسیر، اختلال در سفرهای بین شهری، آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها، تأخیر و احتمال لغو پرواز و خسارت به صنعت کشاورزی.

توصیه: پرهیز از سفرهای برون شهری، عدم فعالیت کوهنوردی و جابه جایی عشایر کوچ رو، آمادگی زمستانی در ناوگان حمل و نقل و راهداری ها، عدم تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها و اطراف مسیل ها، پاکسازی و لایروبی شبکه کانال ها و آب راه ها، آمادگی دستگاه های امدادرسان.

توصیف سامانه: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، رگبار و رعدوبرق و افزایش ارتفاع موج

زمان آغاز: سه شنبه 1401/09/15

زمان انتها: پنجشنبه 1401/09/17

نوع مخاطره: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، رگبار و رعدوبرق و افزایش ارتفاع موج بین 1.5 تا 2.5 متر

منطقه اثر: خلیج فارس، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و خوزستان.

اثر مخاطره: اختلال در ترددها و فعالیت های دریایی خلیج فارس، خطر غرق شدن شناورها به ویژه شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تورهای صیادی، خطر غرق شدن شناگران، خطر خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحلی.

توصیه: خودداری از ترددهای دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و قایق های صیادی و تفریحی، ممنوعیت شنا، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 15 آذر 1401 بروزرسانی: 15 آذر 1401 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2199

به "هشدار سیلاب ناگهانی و طغیان رودخانه ها برای کدام استان هاست?" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سیلاب ناگهانی و طغیان رودخانه ها برای کدام استان هاست?"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید