ممنوعیت استفاده از کولرگازی در مناطق غیر گرمسیری

به گزارش مجله سفر به کانادا، تهران (پانا) - سخنگوی صنعت برق گفت همه شرکت ها و اداره های وابسته به وزارت نیرو در مناطق غیرگرمسیری ممنوعیت استفاده از کولرگازی دارند.

ممنوعیت استفاده از کولرگازی در مناطق غیر گرمسیری

به گزارش ایرنا، مصطفی رجبی مشهدی روز یکشنبه درجمع خبرنگاران اضافه نمود: با توجه به محدودیت تولید برق نیروگاه های برق آبی و تداوم آن در ماه های آینده وزارت نیرو به شرکت های آب و برق سراسر کشور ابلاغ کرده تا میزان مصرف خود را به 50 درصد ماه های مشابه در سال گذشته برسانند.

وی ادامه داد: برای تحقق این هدف استفاده از وسایل سرمایشی و کولرهای گازی در استان های گرمسیری فقط با تنظیم دما بر روی 26 درجه مجاز است.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: استفاده از کولرگازی در مناطق عادی غیر گرمسیری برای همه زیر مجموعه های وزارت نیرو و صنعت برق ممنوع است.

رجبی مشهدی اضافه نمود: ضرورت دارد این شرکت ها و اداره ها پس از اتمام کار نسبت به از مدارخارج کردن وسایل سرمایشی، روشنایی های غیرضروری وسایر وسایل برقی بدون کاربرد اهتمام جدی داشته باشند.

وی این اقدام وزارت نیرو را گامی برای تشویق سایر دستگاه های اجرایی سراسر کشور برای رعایت جدی مدیریت مصرف آب و برق عنوان کرد.

سخنگوی صنعت برق گفت: اعمال صرفه جویی در مصرف کمک خواهد کرد در این شرایط کرونایی امکان تامین برق برای همگان فراهم شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1651

به "ممنوعیت استفاده از کولرگازی در مناطق غیر گرمسیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت استفاده از کولرگازی در مناطق غیر گرمسیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید