مقاله: زیباترین و مرتفع ترین آبشارهای استان گیلان

به گزارش مجله سفر به کانادا، آبشار دودوزن در فاصله 24 کیلومتری از شفت و در منطقه خرم کش شفت قرار گرفته است.بعد از شفت باید ازآبادی های عثماوندان، احمد سرگوراب، نصیر محله، شالما، سفید مزگی ، لپوندان،علیسرا و سیاه مزگی عبور نمود تا به خرم کش رسید.

مقاله: زیباترین و مرتفع ترین آبشارهای استان گیلان

آبشار بابا ولی در3 کیلو متری روستای بابا ولی و در حدود 5 کیلومتری جاده دیلمان به سیاهکل قرار گرفته است.ارتفاع این آبشار حدود 20 متر میباشد و آبشار فصلی است.برخلاف بیشتر آبشارهای استان گیلان، که اطراف آن جنگل میباشد، این آبشار در میان صخره ها واقع شده است؛ این آبشار درتابستان خیلی کم آب میشود.

آبشار تریشوم یا تروشوم یکی دیگر از آبشارهای پرآب و زیبای گیلان که در ماسوله ؛ در دامنه قله تریشوم قرار گرفته است. راستا دستیابی به آن از طریق جاده فومن - ماسوله نرسیده به شهر ماسوله جاده فرعی به سمت آبشار فاصله زمانی آن تا شهر ماسوله حدودا 1 تا 1.5 ساعت میباشد راستا فرعی برای رسیدن به آبشار زیاد است اما بعلت وجود این آبشار در دل کوه و جنگل حتما با راهنما حرکت کنید.

این آبشار در روستای نوده فاراب واقع در شهرستان رودبار -لوشان -جیرنده بعد از انبوه قرار گرفته است .

آبشارلاتون دراستان گیلان 15 کیلومتری جنوب شهرستان آستارا،شهرلوندویل روستای کوته کومه قرارگرفته است،ارتفاع تقریبی آبشارلاتون 105 مترمی باشدکه بلندترین آبشاراستان گیلان است.فاصله از روستای کوته کومه تا آبشارحدود 6 کیلو متر است، در راستا صعود آبشار تپه هایی جنگلی وجود دارد ، در طول راستا چشمه های فراوانی با آبی خنک و نوشیدنی دیده می شودٰ؛ آبشار از فاصله 500 متری قابل رویت است. در راستا صعودبه آبشار لاتون به روستای قدیمی آسیو شوان می رسیم که تقریباًخالی از سکنه است . به زبان تالشی آسیو به معنی آسیاب و شوان به معنی کناررودخانه می باشد . در حاشیه آبشار یکی از زیباترین جنگلهای متراکم بکر ودست نخورده گیلان با انبوهی از درختان آلو، گلابی، گردو فندق و سیب وحشیوجود دارد، که در 9 ماه از سال سرسبزی و زیبایی خود را حفظ می کند.

منبع مقاله: زیباترین و مرتفع ترین آبشارهای استان گیلان

انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1884

به "مقاله: زیباترین و مرتفع ترین آبشارهای استان گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: زیباترین و مرتفع ترین آبشارهای استان گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید