قیمت نفت صعودی ماند

به گزارش مجله سفر به کانادا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 35 سنت معادل 0.5 درصد افزایش یافت و به 73 دلار و 11 سنت در هر بشکه رسید. شاخص آمریکا روز چهارشنبه با 2.3 درصد افزایش بسته شده بود.

قیمت نفت صعودی ماند

بهای معاملات نفت برنت با 40 سنت معادل 0.5 درصد افزایش، به 75 دلار و 69 سنت در هر بشکه صعود کرد و به افزایش 1.8 درصدی روز گذشته افزود.

افزایش چشمگیر قیمتهای نفت در معاملات روز چهارشنبه تا حدود زیادی به دلیل کاهش بیش از حد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته بود.

دلار ضعیفتر هم بازارهای نفت را حمایت کرده است زیرا کالاها را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر می کند. دلار پس از انتشار آماری در روز چهارشنبه که نشان داد اعتماد مصرفی آمریکا در دسامبر بیش از حد مطلوب بهبود پیدا کرده است، نزدیک به پایینترین رکورد یک هفته اخیر نزول کرد.

نفت در حالی صعود می کند که دولتهای متعدد محدودیتهایی را برای آهسته کردن شیوع واریانت اُمیکرون اعمال می کنند. شهر شیان چین روز چهارشنبه به 13 میلیون سکنه خود دستور داد در خانه بمانند. اسکاتلند هم برای تجمعات از 26 دسامبر به مدت سه هفته محدودیت اعلام کرده و دو استان استرالیا استفاده از ماسک را در پی افزایش موارد ابتلا، اجباری کرده اند.

بازار تاثیر احتمالی محدودیتهای کرونایی اخیر بر تقاضا برای سوخت را نادیده گرفته است زیرا اوپک و متحدانش اعلام کرده اند در صورت لزوم در برنامه خود برای افزایش تولید به میزان 400 هزار بشکه در روز در ژانویه، تجدیدنظر خواهند کرد.

استفان بانسل، مدیرعامل شرکت مدرنا روز سه شنبه اظهار داشت این تولیدکننده واکسن انتظار ندارد مسئله ای در تولید دوز تقویت کننده برای حمایت در برابر واریانت اُمیکرون پیش بیاید. شرکت فایزر که یکی از تولیدکنندگان اولیه واکسنهای کووید 19 بوده است، اظهار داشت قرص کووید 19 این شرکت برای استفاده در خانه تایید شده است و این قرص برای کاهش عوارض بیماری و بستری شدن در بیمارستان موثر است.

بر اساس گزارش رویترز، ادوارد مویا، تحلیلگر شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: واریانت اُمیکرون همچنان می تواند به اعمال تدابیر محدودکننده بیشتری در اروپا و آسیا منجر شود اما قیمتها شکسته نخواهند شد زیرا اوپک پلاس به راحتی می تواند سطح تولید خود را تنظیم کند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1975

به "قیمت نفت صعودی ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت صعودی ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید