قیمت مرغ بالاتر از 24 هزار و 900 تومان گرانفروشی است

به گزارش سفر به کانادا، به گزارش خبرنگاران، حبیب اسداله نژادنایب، با تاکید بر عرضه مرغ با نرخ مصوب در بازار گفت: علی رغم افزایش هزینه های تولید، اما مرغ زنده با نرخ مصوب در اختیار کشتارگاه ها قرار می گیرد که با این وجود توزیع بالاتر از نرخ مصوب 24 هزار و 900 تومان گرانفروشی است.

قیمت مرغ بالاتر از 24 هزار و 900 تومان گرانفروشی است

وی اضافه نمود: اگرچه در شرایط فعلی قیمت تمام شده تولید بالاتر از نرخ مصوب تمام می شود، اما انتظار حداقلی ما این است که با کنترل و نظارت از عرضه مرغ گرم بالاتر از نرخ مصوب جلوگیری شود.

اسداله نژاد با اشاره به افزایش نامتعارف قیمت جوجه یکروزه در بازار اعلام نمود: هم اکنون هر قطعه جوجه یکروزه 8 هزار و 500 تا 9 هزار تومان 2 برابر نرخ مصوب در بازار عرضه می شود که به اعتقاد بنده عرضه از طریق سامانه بازارگاه بدلیل کوتاه کردن دست دلالان و واسطه ها تنها راه چاره کنترل بازار محسوب می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: اگرچه پیش بینی ها حاکی از آن بود که مشکل کمبود مرغ از اوایل خرداد به علت کمبود تولید اتفاق بیفتد، اما متاسفانه این موضوع از هفته اخیر در بازار رخ داد.

به گفته وی، بنابر اطلاعات رسیده به ما هر کیلو گوشت مرغ تا نرخ 30 هزار تومان هم در مغازه ها عرضه می شود که این امر شروع نابسامانی و عدم نظارت و کنترل در بازار است.

نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه مرغداران در التهاب بازار مرغ نقشی ندارند، گفت: گرچه در زمان بحران قبلی بازار مرغ، واحدهای مرغداری با نرخ مصوب مرغ را عرضه می کردند، اما انحراف در زمان توزیع منجر به التهابات بازار مرغ شد.

وی با بیان اینکه تشدید نظارت ها در کنترل بازار مرغ نقش موثری دارد، گفت: نظارت از واحدهای مرغداری تا کشتارگاه و همچنین از کشتارگاه مستقیم تا بازار مصرف باید صورت گیرد تا توزیع در جهت منحرف نشود.

اسداله نژاد با تاکید بر کنترل قیمت مولفه های تولید اعلام نمود: دولت قیمت مولفه های تولید را باید کنترل کند تا افزایش نیابد و همواره جوجه با نرخ مصوب بدست مرغدار برسد، چنانچه دولت توان این کار را ندارد، قیمت را اصلاح کند.

نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان با بیان اینکه تحقق میزان جوجه ریزی به برنامه ستاد تنظیم بازار دور از انتظار است، گفت: برآوردها حاکی از آن است که میزان جوجه ریزی به 113 تا 115 میلیون قطعه برسد. گرچه به اعتقاد بنده همین میزان هم باید راستی آزمایی شود چرا که بسیاری از واحدها برای جوجه ریزی بدنبال تامین جوجه هستند.

منبع: خبرنگاران

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1715

به "قیمت مرغ بالاتر از 24 هزار و 900 تومان گرانفروشی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مرغ بالاتر از 24 هزار و 900 تومان گرانفروشی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید