نرخ جوجه یکروزه همچنان بالاتر از قیمت مصوب ، کمبودی در عرضه مرغ نیست

به گزارش مجله سفر به کانادا، نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی از عرضه روزانه 6 هزار و 500 تن مرغ در سطح کشور اطلاع داد و گفت: کمبودی در عرضه مرغ نداریم.

نرخ جوجه یکروزه همچنان بالاتر از قیمت مصوب ، کمبودی در عرضه مرغ نیست

به گزارش خبرنگاران، حبیب اسداله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در تبادل نظر با خبرنگاران، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: علی رغم آنکه قیمت تمام شده مرغ بالاتر از نرخ مصوب است، اما مرغداران با نرخ مصوب اقدام به عرضه مرغ زنده به کشتارگاه می نمایند که علی القاعده هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی ها نباید بالاتر از 24 هزار و 900 تومان عرضه گردد.

وی اضافه نمود: با وجود افزایش هزینه های فراوری انتظار می رود که قیمت مصوب مرغ اصلاح گردد تا واحدهای مرغداری متحمل زیان نشوند، در غیر این صورت جوجه ریزی کاهش می یابد.

اسداله نژاد قیمت کنونی هر قطعه جوجه یک روزه را 6 هزار تا 7 هزار تومان بیان کرد و گفت: مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه ها جوجه با نرخ 7 تا 8 هزار تومان را قبول ندارند و اذعان می نمایند که عرضه با این نرخ ها بازار گرمی است، اما بیان چنین اظهاراتی فرار روبه جلو و شانه خالی کردن از مسئولیت است چرا که مرغداران عرضه جوجه بالاتر از نرخ مصوب را قبول ندارند.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ به بازار وجود ندارد، اضافه نمود: در حال حاضر مرغ در تمامی فروشگاه ها و مغازه های پروتئینی وجود دارد، اینکه بعضی واحدها ، مرغ با نرخ مصوب عرضه نمی نمایند، هیچ ارتباطی به مقدار فراوری ندارد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از توزیع روزانه 6 هزار و 500 تن مرغ در سطح کشور اطلاع داد و گفت: زمانیکه مرغ در تمامی فروشگاه ها موجود است، کمبودی در عرضه نداریم و این مقدار جوابگوی احتیاج کشور است و همیشه عرضه با نرخ های بالاتر ناشی از سودجویی مغازه داران و مسائل توزیع است که دستگاه های مسئول باید مشکل را برطرف نمایند.

وی با بیان اینکه تامین نهاده همچون قبل در حال اجرا است، گفت: گرچه در شرایط فعلی 100 درصد نهاده مورد احتیاج از سامانه بازارگاه تامین می گردد، اما همچنان با تاخیر به مرغداران عرضه می گردد که با این وجود باید منتظر ماند و دید که دولت بعد در ارتباط با تامین نهاده چه تصمیمی اتخاذ می نماید و آیا راهکاری برای اصلاح سیستم وجود دارد یا خیر؟

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1774

به "نرخ جوجه یکروزه همچنان بالاتر از قیمت مصوب ، کمبودی در عرضه مرغ نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ جوجه یکروزه همچنان بالاتر از قیمت مصوب ، کمبودی در عرضه مرغ نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید