عموی اون احتمالا جایش می نشیند

به گزارش سفر به کانادا، با قوت دریافت شایعه درگذشت کیم جونگ اون، برآورد ها مبنی بر جانشینی کیم پیونگ ایل عموی رهبر کره شمالی بالا گرفته است.

عموی اون احتمالا جایش می نشیند

روزنامه آمریکایی نیویورک پست روز چهارشنبه درگزارشی با عنوان عموی کیم جونگ اون احتمالا به عنوان جانشین رهبر کره شمالی انتخاب می شود اضافه نمود: براساس گزارش های رسیده، با وجود برآورد ها مبنی بر جانشینی کیم یو جونگ خواهر و نزدیکترین شخص به کیم جونگ اون، به عنوان رهبر کره شمالی، احتمال می رود کیم پیونگ ایل عموی رهبر کره شمالی به عنوان جانشین ظاهر شود.

این مرد 65 ساله آخرین بازمانده شناخته شده کیم ایل سونگ بنیانگذار حکومتی است که در 108 مین سالگرد پایه گذاری خود شاهد شایعاتی مبنی بر مرگ آخرین رهبر خود است. کیم جونگ ایل در سال 1994 میلادی قدرت را در دست گرفت و تا سال 2011 فرمانروایی آن را برعهده داشت.

اما کیم پیونگ ایل برادر ناتنی ایل، در این حین به عنوان دیپلمات در مجارستان، بلغارستان، فنلاند، لهستان و جمهوری چک طی 40 سال خدمت کرد و در نهایت سال گذشته به کشورش بازگشت. برخی ناظران کره شمالی اکنون فکر می کنند او ممکن است بر کیم یو جونگ پیشی گرفته و به دلیل مردسالار بودن جامعه کره شمالی، رهبری این کشور را در دست گیرد.

تائه یونگ هو که معاون سفیر کره شمالی در انگلیس پیش از تبعید به جنوب در سال 2016 بوده است در این خصوص می گوید: رهبران پیونگ یانگ احتمالا از واگذاری قدرت به خواهر کوچکتر کیم جونگ اون جلوگیری می کنند.

تائه با بیان اینکه کره شمالی به رهبری کیم یو جونگ بعید است بتواند پایدار بماند، اضافه نمود: رهبری کشور در دست وی می تواند یک فاجعه باشد و به همین دلیل برخی مقامات سعی می کنند کیم پیونگ ایل را که اکنون در بازداشت خانگی است، به مرکز قدرت برگردانند.

اما برخی دیگر چنین احتمالی را منتفی می دانند. به عوان مثال کیم بایونگ کی عضو کمیته اطلاعات مجلس کره جنوبی، روز یکشنبه در رسانه های اجتماعی گفت که هیچ احتمالی مبنی بر جانشینی کیم پیونگ ایل وجود ندارد و این تئوری را مضحک دانست.

هنگامی که کیم جونگ اون در سال 2011 قدرت را در دست گرفت، پاکسازی گسترده ای را شروع کرد و حتی عمویش جانگ سونگ تائک را اعدام و بسیاری نیز بر این باور هستند که شخص وی دستور ترور برادر خود، کیم جونگ نام تبعید شده در مالزی را صادر کرده است.

از طرفی، تحلیلگران معتقد هستند این واقعیت که کیم پیونگ ایل به دست کیم جونگ اون کشته نشده است شاید به این دلیل باشد که رهبر جوان کره شمالی هرگز او را یک دشمن ارزشمند ندیده است.

رهبر 36 ساله کره شمالی آخرین بار در 11 آوریل (23 فروردین) در انظار عمومی ظاهر شد زمانی که در جلسه حزب کارگران کشورش خواستار تدابیر شدید علیه ویروس کرونا شده بود، اما عدم حضور وی در مراسم بزرگداشت 108 امین سالگرد تولد کیم ایل سونگ در 15 آوریل (27 فروردین)، برآورد هایی را در مورد سلامت وی برانگیخته است. وی از زمان تصدی مقام رهبری کره شمالی در اواخر سال 2011، سابقه نداشته است در این مراسم شرکت نکند.

کیم جونگ اون در سال 2011 میلادی و پس از درگذشت پدرش کیم جونگ ایل بر اثر حمله قلبی، به قدرت رسید.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 999

به "عموی اون احتمالا جایش می نشیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عموی اون احتمالا جایش می نشیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید