عزیزی: به مقبره کوروش و کشاورزی مردم توأمان با هم نگاه کنیم

به گزارش مجله سفر به کانادا، نماینده مردم شیراز در مجلس در مورد اظهارات اخیر وزیر میراث فرهنگی مطرح کرد:ما باید به دو موضوع اماکن تاریخی یعنی میراث فرهنگی و مسائل مربوط به مردم توأمان باهم با نگاهی واقع بینانه توجه کنیم.

عزیزی: به مقبره کوروش و کشاورزی مردم توأمان با هم نگاه کنیم

ابراهیم عزیزی در گفت وگو با خبرنگاران در مورد اظهارات اخیر وزیر میراث فرهنگی درباره مقبره کورش و این که قوانین باید در راستای کشاورزی مردم آن منطقه انقباضی شوند بیان نمود: ما باید به دو موضوع اماکن تاریخی یعنی میراث فرهنگی و مسائل مربوط به مردم توأمان با هم با نگاهی واقع بینانه توجه کنیم. باید به این واقعیت توجه کرد که باید در جهت حفظ میراث فرهنگی کوشش کنیم و در کنار آن به امورات مردم هم رسیدگی نموده و مسائل آن ها را برطرف کنیم.

وی اضافه کرد: نمی توان یک سویه با این موضوع برخورد کرد؛ یعنی نمی توان نگاهمان را صرفا به یک سوی موضوع داشته باشیم و یک سوی دیگر را رها کنیم؛ در کنار این موضوع میراث فرهنگی و اماکن تاریخی باید به مسائل مردم هم توجه کنیم. خیلی از منطقه ها اماکن تاریخی دارند که تخریب شده و دیگر آثاری از آنها باقی نمانده است؛ بر همین اساس معتقدم باید به معیشت مردم هم توجه کنیم، اکنون مردم برای امورات مربوط به معیشت خود با مسائلی روبه رو هستند.

نماینده مردم شیراز بیان کرد: البته اشاره کردم که باید به این دو موضوع توأمان با هم توجه کنیم. در شیراز میراث تاریخی وجود دارد که می تواند به عنوان یک قابلیت فراوری ثروت و عایدی داشته باشد که می طلبد برای حفظ و مراقبت از آنها برنامه عملی و برنامه ریزی داشته باشیم، اماکن تاریخی و میراث فرهنگی ما یک ظرفیت است و باید کوشش کنیم حداکثر فراوری ثروت را از این ظرفیت داشته باشیم، اما از آن سو باید به زندگی مردمی که در این منطقه ها سکونت دارند هم توجه کنیم. این مردم هم مانند دیگر مردم منطقه ها مختلف کشور نیازمند دسترسی به یکسری خدمات فوریتی اجتماعی مانند حضور اورژانس و آتش نشانی و در کنار آن زیباسازی، سالم سازی و پاک سازی محیط محل سکونت خود هستند، این مباحث هم باید به عنوان واقعیت دیده شوند.

عزیزی در پاسخ به این سوال که مشخصا در موضوع پاسارگارد، کشاورزی باید در اولویت باشد یا مقبره کوروش؟ بدون ذکر اقدام عملی خاصی صرفا گفت: به هر حال اگر به سوی یک اقدام عملی گام برداریم می توانیم هردو مشکل را با هم برطرف کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آبان 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1879

به "عزیزی: به مقبره کوروش و کشاورزی مردم توأمان با هم نگاه کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزیزی: به مقبره کوروش و کشاورزی مردم توأمان با هم نگاه کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید