شهرهای قزوین و گوانجو چین در جهت جاده ابریشم همکاری می نمایند

به گزارش سفر به کانادا، معاون شهردار گوآنجو چین به همراه جمعی از فعالان دانشگاهی و مالی این شهر صبح روز یکشنبه ضمن دیدار با مسعود نصرتی شهردار قزوین در زمینه همکاری دوجانبه برای اجلاس چاده ابریشم گفتگو و گفتگو کردند.

شهرهای قزوین و گوانجو چین در جهت جاده ابریشم همکاری می نمایند

با تور گوانجو یه جذابترین شهر چین سفر کنید، ترکیبی از مدرنیته و سنت چینی که در یکجا جمع شده اند.

مسعود نصرتی در این دیدار گفت: همکاری دو کشور ایران و چین با قدمتی هزار و700 ساله، از اهمیت هر دو کشور در جهت جاده ابریشم حکایت دارد و تعامل شهرهای واقع در جهت جاده ابریشم دستاوردهای خوبی در بخش های فرهنگی، مالی، گردشگری دارد و دو کشور ایران و چین نقش به سزایی در کسب این دستاوردها ایفا نموده اند.

نصرتی بیان نمود: در شرایطی که بیش از 200 شهر در جهت آبی و خاکی جاده ابریشم واقع شده اند شهرهای زیادی نیز خواستار عضویت در مجمع شهرهای جاده ابریشم هستند که این وضعیت نشانگر اهمیت این جهت در ابعاد مختلف است.

نصرتی از جاده ابریشم به عنوان پل ارتباطی بین شهرها و کشورهای مختلف یاد کرد و اظهارداشت: جاده ابریشم برای برقراری مبادلات فرهنگی، مالی، گردشگری بسیار مناسب است و در سال های گذشته مراکز مختلفی در سطح بین الملل با عناوین جاده ابریشم به وجود آمده و اکنون قزوین با چهارگروه در این زمینه فعال است.

شهردار قزوین بیان نمود: مذاکره با شورای بازرگانی و مجمع شهرداران در اتحادیه جاده ابریشم لازم است تا برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت مورد آنالیز قرار گیرد.

وی گفت: قزوین یکی از شهرهای عضو اتحادیه حمایت از شهرهاست و شهرداری آمادگی دارد میزبان برگزاری اجلاسی با حضور همه شهرهای عضو این اتحادیه در سال آینده در شهر قزوین باشد.

نصرتی توضیح داد: شهرداری قزوین تمایل دارد، هیأت چینی در برگزاری اجلاس شهرداران جاده ابریشم در قزوین مشارکت داشته باشد.

در ادامه این دیدار چن ژانگ ژو، معاون شهردار گوآنجو گفت: از آنجا که قزوین از شهرهای جهت جاده ابریشم است همکاری میان شهرهای گوآنجو و قزوین برای ما اهمیت ویژه ای دارد و امیدواریم با تعامل یکدیگر بتوانیم اجلاس سال آینده را بخوبی برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: حضور فعالان مالی شهر کوآنجو در قزوین در کنار تشکیل زیرمجموعه های تخصصی موجب افزایش همکاری های دوجانبه در بخش های مختلف به ویژه در حوزه مالی می گردد.

معاون شهرداری گوآنجو توضیح داد:با تشکیل کمیته های فرهنگی، علمی، آموزشی و گردشگری می توان سطح همکاری های دو شهر قزوین و گوآنجو راگسترش داد.

در این دیدار یکی از فعالان مالی کشور چین و معاون شهردار چنزو نیز در مورد ضرورت تعامل دوسویه برای توسعه روابط شهرهای ایران و چین و نیز تقویت زیرساختهای توسعه مالی مطالبی بیان نمودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 331

به "شهرهای قزوین و گوانجو چین در جهت جاده ابریشم همکاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرهای قزوین و گوانجو چین در جهت جاده ابریشم همکاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید