سفر هیئت سعودی به مسقط و پیغام پادشاه عربستان برای همتای عمانی

به گزارش مجله سفر به کانادا، پادشاه عربستان به وسیله وزیر خارجه این کشور که به مسقط سفر نموده، برای همتای عمانی خود درباره روابط دوجانبه و راه های تقویت آنها پیغام فرستاد.

سفر هیئت سعودی به مسقط و پیغام پادشاه عربستان برای همتای عمانی

با تور عمان ارزان قیمت از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری رسمی عمان گفت: هیثم بن طارق، پادشاه عمان پیغام شفاهی از طرف سلمان بن عبدالعزیز، همتای عربستانی خود درباره روابط دوجانبه و راه های توسعه آنها دریافت کرد.

فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان که امروز (دوشنبه) برای سفری کوتاه وارد مسقط شده است، این پیغام را به پادشاه عمان انتقال داد.

پادشاه عمان نیز چهارشنبه گذشته پیغام مشابهی را برای همتای عربستانی خود ارسال نموده بود.

همزمان با این تبادلات، مسقط کوشش هایی را برای انتها دادن به جنگی که از هفت سال قبل در یمن میان نیروهای وابسته به جنبش انصارالله و دولت مستعفی یمن تحت حمایت ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان ادامه دارد، در پیش گرفت.

هفته گذشته یک هیئت از عمان با سفر به صنعاء به عنوان اولین سفر از زمان شروع جنگ در سال 2014، با نیروهای انصارالله مذاکراتی برای آنالیز چگونگی اتمام این جنگ که بدترین بحران انسانی دنیا را به وجود آورده، داشت.

محمد علی الحوثی، از رهبران انصارالله عصر یکشنبه گفت: کوشش هایی که عمان برای توقف جنگ انجام می دهد، به موضعگیری کشورهای دشمن (اعضای ائتلاف نظامی ضد یمن به رهبری عربستان) بستگی دارد.

دو طرف جزئیات این سفر و نتایج به دست آمده از مذاکرات را اعلام نکرند اما احمد بن مبارک، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن روز شنبه گفت: میانجیگری عمان موجب پیشروی در راستا توقف جنگ شد.

عمان با توجه به روابط خوبی که با دو طرف درگیر در یمن دارد، به مرکز رایزنی های دیپلماتیک برای توقف جنگ هفت ساله یمن تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1685

به "سفر هیئت سعودی به مسقط و پیغام پادشاه عربستان برای همتای عمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر هیئت سعودی به مسقط و پیغام پادشاه عربستان برای همتای عمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید