روش جالب شهردار یکی از شهرهای ایتالیا برای جلوگیری از بحران جمعیتی

به گزارش مجله سفر به کانادا، بحران جمعیتی در ناپل کوچک در ایتالیا باعث شده که شهردار این شهر برای زنده نگه داشتن شهرش دست به اقدام عجیبی بزند.

روش جالب شهردار یکی از شهرهای ایتالیا برای جلوگیری از بحران جمعیتی

کاندلا شهر کوچکی در جنوب ایتالیا است که تپه ها و جنگل ها آن را احاطه کردند. این شهر که زمانی به عنوان ناپل کوچک شناخته شده است، پیش از این 8 هزار نفر جمعیت داشته ولی اکنون جمعیتش به 2700 نفر رسیده است.

حالا شهردار کاندلا برای مقابله با این بحران جمعیت تصمیم گرفته است، به هر خانواده ای چه ایتالیایی و چه غیرایتالیایی که به آنجا نقل مکان کند 2000 یورو پول بدهد. او گفته قرار است به مجردها 800 یورو، به زن و شوهر 1200 یورو، به خانواده های سه نفره 1800 یورو و به خانواده ای با جمعیت بیشتر 2 هزار یورو پول داده گردد.

نیکولا گاتا، شهردار کاندلا در این رابطه گفته است:

من هر روز با علاقه و تعهد کار می کنم تا کاندلا را به شکل قدیمی خود برگردانم، تا سال 1960 مسافران این شهر را ناپل کوچک صدا می کردند، برای اینکه در خیابان هایش پر از گردشگر ها، تجار و فروشندگانی بود که فریاد می زدند.

سالیان سال است که آن روزها گذشته اند، اهالی جوان کاندلا در شهرهای دیگر فرصت های کاری خوبی پیدا نموده اند و این ترس وجود دارد که کاندلا هم به یکی دیگر از شهرهای کوچک بدون جمعیت ایتالیا تبدیل گردد، به همین علت مسئولان این شهر تصمیم گرفتند اقدامی جدی انجام دهد.

استفانو باسکیانلی معاون شهردار کاندلا در رابطه با این تصمیم تازه گفت:

ساکنین تازه باید به طور دائمی در اینجا زندگی نمایند، خانه ای اجاره نمایند و سالانه حداقل 7 هزار یورو عایدی داشته باشند. ما نمی خواهیم مردم با عایدی شهرداری در خیابان های اینجا پرسه بزنند، همه اهالی تازه باید کار نمایند و عایدی داشته باشند.

تا به امروز 6 خانواده از شمال ایتالیا به این روستا نقل مکان نموده اند، این برنامه شامل افراد غیرایتالیایی هم می گردد.

یکی از اهالی تازه، درباره کاندلا گفت:

زندگی در شهر ساکت و ساده است. نه سر و صدایی وجود دارد، نه ترافیکی و نه دودی. ما در تقاطع سه منطقه زیبای ایتالیا هستیم، کامپانیا، باسیلیکاتا و مولیس. هر کدام از آنها شگفتی خاص خود را دارد. کیفیت زندگی هم در اینجا فوق العاده است، 20 سال است که در اینجا هیچ جرمی انجام نشده.

منبع: کجارو / خبرآنلاین
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1983

به "روش جالب شهردار یکی از شهرهای ایتالیا برای جلوگیری از بحران جمعیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش جالب شهردار یکی از شهرهای ایتالیا برای جلوگیری از بحران جمعیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید