رخشانی مهر: مدارس با رویکرد مدیریت سبز به نام شهدا مزین می شوند

به گزارش مجله سفر به کانادا، تهران (پانا) - معاون وزیر آموزش و پرورش صرفه جویی در مصرف انرژی را از مباحث اصلی ساخت مدارس با الگوی مدیریت سبز دانست.

رخشانی مهر: مدارس با رویکرد مدیریت سبز به نام شهدا مزین می شوند

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر در جریان بازدید از پروژه مدرسه شهید عباسی منطقه 5 تهران که با رویکرد مدیریت سبز درحال ساخت است، گفت: علاوه براینکه چندین پروژه آموزشی با مدیریت سبز را دردست اجرا داریم، علاقه مندیم در تعمیرات اساسی مدارس که انجام می گردد نیز به این موضوع و اجرای بخشی از شاخص های مدیریت سبز بپردازیم.

وی اضافه کرد: اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در ساخت مدرسه با رویکرد مدیریت سبز پیشگام است و پیش از این نیز مدرسه ای در منطقه پنج تهران، از محل تعمیرات اساسی به یک مدرسه با بهره مندی از شاخص های مدیریت سبز تبدیل و کار فاخر و ارزشمندی در این زمینه انجام شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بیان نمود: متاسفانه در کشور در حوزه مدیریت سبز هیچ محتوای مدون و شاخصی وجود نداشت و باید محتوا و دستورالعملی را در این زمینه آماده می کردیم که خوشبختانه با همکاری دانشگاه ها از جمله دانشگاه شیراز، مجموعه محتوایی تعریف و آماده شد که در نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه در دست آنالیز است و بعد از تایید به صورت آیین نامه و دستورالعمل ارائه خواهد شد.

رخشانی مهر اضافه کرد: علاقه مند بودیم در حوزه ترویج، آموزش و فرهنگ سازی مدیریت سبز در مدارس و میان دانش آموزان اقداماتی را انجام دهیم اما به دلیل اینکه ماهیت فعالیت نوسازی مدارس، اجرایی است، این کار امکان پذیر نبود، البته می بایست محتوای آموزشی مناسبی در این زمینه تدوین گردد.

وی گفت: طرح ساخت مدارس با رویکرد مدیریت سبز باید در کشور تعمیم یافته و تعداد این مدارس افزایش پیدا کند اگرچه ممکن است هزینه تمام شده بنا نسبت به بناهای معمولی در ظاهر بیشتر باشد اما صرفه جویی که در مصرف انرژی اتفاق می افتد و بحث های تربیتی که قرار است در این مدارس وجود داشته باشد، این هزینه ها را جبران خواهد نمود، در عین حال هر چند که تعداد این مدارس و حجم موارد مصرفی آن افزایش پیدا کند، طبیعتا هزینه تمام شده بنا هم کاهش پیدا خواهد نمود.

رخشانی مهر اضافه کرد: به منظور فرهنگ سازی و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت، نام مدارس با رویکرد مدیریت سبز را با نام شهدا مزین می نماییم تا آموزه های تربیتی نیز بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از اقدامات شش ماه اخیر اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در اجرای پروژه های ویژه و شاخص گفت: در این مدت دو طرح عظیم در اردوگاه شهید باهنر از جمله مقاوم سازی عمارت 140 ساله این اردوگاه که چند سالی نیمه تمام باقی مانده بود، به اتمام رسید که کار ارزشمند و فاخری است. همچنین قرار است پروژه شاخصی به مناسبت سوم خرداد، در منطقه 10 آموزش و پرورش شهر تهران افتتاح گردد.

شایان ذکر است مدرسه 18کلاسه شهید عباسی با رویکرد مدیریت سبز در زمینی به مساحت 3 هزار و 500 مترمربع با زیربنای 7 هزار متر در چهار طبقه دارای سه کارگاه، 2 آزمایشگاه، استخر و سایر فضاهای مورد احتیاج است .

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1683

به "رخشانی مهر: مدارس با رویکرد مدیریت سبز به نام شهدا مزین می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رخشانی مهر: مدارس با رویکرد مدیریت سبز به نام شهدا مزین می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید