رجبی مشهدی: 3 هزار دستگاه مولد خورشیدی تحویل عشایر می گردد

به گزارش مجله سفر به کانادا، سخنگوی صنعت برق گفت: تحویل سه هزار مولد خورشیدی کوچک قابل حمل به سه هزار خانوار عشایر کلید خورد.

رجبی مشهدی: 3 هزار دستگاه مولد خورشیدی تحویل عشایر می گردد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی در یک پیغام تصویری اضافه کرد: طرح تحویل 20 هزار دستگاه مولد برق خورشیدی قابل حمل به 20 هزار خانوار عشایر کوچنده در سال 1400 از روز سه شنبه هفته گذشته کلید خورد.

وی ادامه داد: اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح 200 میلیارد تومان است.

سخنگوی صنعت برق گفت: فاز نخست طرح با تحویل سه هزار دستگاه به سه هزار خانوار عشایر با اعتبار 30 میلیارد تومان از روز گذشته شروع شد.

رجبی مشهدی سهم عشایر از پرداخت هزینه طرح را 10 درصد اعلام نمود و گفت: اجرای طرح تا تکمیل آن تداوم خواهد داشت.

لازم به ذکر است، رییس سازمان امور عشایر ایران نیز در این خصوص گفت: تحویل 20 هزار دستگاه پنل و مولد خورشیدی کوچک قابل حمل به عشایر برای تامین برق، یکی از اقدام های مهم حمایتی است که به نتیجه خواهد رسید.

شاهپور علایی مقدم روز سه شنبه در مراسم افتتاح طرح های ملی صنعت برق کشور با سرمایه گذاری یک هزار و 345 میلیارد تومانی با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در محل مرکز پایش صنعت برق ایران اضافه کرد: تا قبل از سال 99 حدود 38هزار دستگاه مولد کوچک خورشیدی قابل حمل بین عشایر توزیع شده بود، اما اکنون و در سال جدید توجه ویژه ای به این عشایر شده و قرار است 20 هزار دستگاه تحویل گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1668

به "رجبی مشهدی: 3 هزار دستگاه مولد خورشیدی تحویل عشایر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رجبی مشهدی: 3 هزار دستگاه مولد خورشیدی تحویل عشایر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید