دعوت امیرعبداللهیان از وانگ ایی برای سفر به تهران

به گزارش مجله سفر به کانادا، وزیر امور خارجه کشورمان از وزیر امور خارجه چین برای سفر به تهران دعوت کرد.

دعوت امیرعبداللهیان از وانگ ایی برای سفر به تهران

به گزارش ایسنا، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در یادداشتی اینستاگرامی جزییاتی از گفت وگوی تلفنی خود با وانگ ایی عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین را بیان کرد و نوشت:

ضمن مفید و سازنده توصیف کردن گفت وگوی تلفنی اخیر روسای جمهور دو کشور و ابلاغ سلام دکتر رئیسی به همتای چینی ایشان، بر هم افزایی کوشش مسئولان ایران و چین برای پیگیری و اجرایی کردن توافقات دوجانبه تأکید و از آقای دعوت کردم.

بعلاوه با اشاره به تحولات منطقه آسیای شرقی و محکوم کردن رفتار آمریکا در قبال پکن، به ایشان گفتم جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک تعهد حقوقی، با توجه به سوابق تاریخی و به علت حمایت از ثبات منطقه، به اصل چین واحد پایبند است.

در مورد مذاکرات برطرف تحریم ها نیز، ضمن اشاره به کوشش فعالانه طرف ایرانی برای نیل به یک توافق پایدار و قوی، بر لزوم واکنش واقع بینانه آمریکا به پیشنهادهای سازنده جمهوری اسلامی ایران در مورد مسائل مختلف برای انجام توافق، تاکید کردم.

وزیر امور خارجه چین نیز در این گفت وگوی تلفنی، ضمن ابلاغ سلام گرم رییس جمهور چین به آقای دکتر رییسی، توسعه روابط دوجانبه را منطبق با منافع دو کشور توصیف و بر رد یکجانبه گرایی در فضای بین المللی و حمایت از منافع کشورهای در حال توسعه تأکید کرد.

آقای وانگ ایی ضمن قدردانی از مواضع ایران در مورد تمامیت ارضی چین، به مخالفت بخش بزرگی از جامعه جهانی با مداخله آمریکا در امور داخلی کشورها اشاره نمود.

وزیر خارجه چین بعلاوه با اعلام حمایت از تداوم مذاکرات هسته ای و رویکرد جمهوری اسلامی ایران به گفت وگوها، ابراز امیدواری کرد جهت دیپلماسی به حصول توافق منجر گردد. وانگ ایی مواضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات را منطقی و حکیمانه خواند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مرداد 1401 بروزرسانی: 16 مرداد 1401 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2140

به "دعوت امیرعبداللهیان از وانگ ایی برای سفر به تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت امیرعبداللهیان از وانگ ایی برای سفر به تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید