دستور کار ویژه معاونت علمی ریاست جمهوری برای فراوری بیش از 130 قلم داروی تحریمی

به گزارش سفر به کانادا، رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دستور کار ویژه این معاونت برای فراوری بیش از 130 قلم دارو و مواد اولیه و موثره دارویی در حوزه داروهای شیمیایی و بیوتکنولوژی که تحریم شده اند، اطلاع داد.

دستور کار ویژه معاونت علمی ریاست جمهوری برای فراوری بیش از 130 قلم داروی تحریمی

اسماعیل قادری فر رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سفر به کانادا تحریم ها را یکی از برنامه های مهم و محوری دانست و گفت: یکی از برنامه های مهم و محوری که در حوزه معاونت علمی به صورت جدی پیگیری می گردد بحث تحریم ها است؛ به طوری که در یکی دو سال اخیر با توجه به تحریم ها و تهدیدهای استکبار جهانی که به صورت فزاینده برای به زانو درآوردن ملت رشید و بزرگ ایران آغاز شد و راه به جایی نخواهد برد، حمایت از فراوری اقلام تحریمی در کشور را شاهد هستیم.

فراوری بیش از 130 قلم دارو و مواد اولیه موثره دارویی

وی اضافه کرد: اقلام تحریمی در تمام حوزه ها هست و استکبار آمریکا و ایادی مستکبر غربی ملت ایران را در حوزه دارو هم تحت فشار و تحریم قرارداده اند و بر همین اساس بحث فراوری بیش از 130 قلم از دارو و مواد اولیه و موثره دارویی در حوزه داروهای شیمیایی و بیوتکنولوژی را در دستور کار قرار داده ایم که یک برنامه دو ساله است.

قادری فر اعلام کرد: ما چیزی حدود 3 درصد از مواد اولیه و داروهایی که در حوزه بیماری های خاص به آن وابستگی داریم را از ظرفیت شرکت های دانش بنیان تامین می کنیم و باید حداکثر بهره لازم را ببریم.

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: خوشبختانه این یک برنامه خیلی خوب، محوری و راهبردی است که طی سال های اخیر مورد هدف گذاری قرار گرفته.در این بحث فراوری اقلام تحریمی در سایر حوزه ها مثل صنعت فولاد، زیرمجموعه های خودروسازی و بخش های گوناگونی که تحریم های استکبار جهانی ما را به زعم خودش دچار چالش نموده، مورد هدف قرار گرفته است.

چتر حمایتی و بسته ویژه معاونت علمی برای شرکت های دانش بنیان

قادری فرد گفت: معاونت علمی در حوزه اقلام تحریمی چتر حمایتی و یک بسته ویژه حمایتی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته است تا بتوانند به تدریج با یک سرعت قابل قبول وارد بازار هدف شوند. در اقلام تحریمی نیز در کوشش هستیم با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان و ظرفیت های بالقوه ای که نخبگان، فناوران و اندیشمندان جوان ایرانی در شرکت های دانش بنیان، واحدهای فناور و استارتاپ ها دارند در بلااثر کردن تحریم ها گام های جدی و موثری را برداریم.

وی اظهار امیدواری کرد و اعلام کرد: خوشبختانه این راستا، راستا خیلی خوب و موفقی بوده و ان شاءالله این حوزه را تسری و ادامه خواهیم داد تا به اهداف خودمان برای استغنای هرچه بیشتر کشور برای قطع حلقه های وابستگی و شکستن سد تحریم با یاری یکدیگر برسیم.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 673

به "دستور کار ویژه معاونت علمی ریاست جمهوری برای فراوری بیش از 130 قلم داروی تحریمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور کار ویژه معاونت علمی ریاست جمهوری برای فراوری بیش از 130 قلم داروی تحریمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید