در یک چشم بهم زدن به خانه خود نظم دهید

به گزارش مجله سفر به کانادا، مرتب کردن خانه را از کجا آغاز کنیم؟ برای ئاسخ این سوال ما را همراهی کنید.

در یک چشم بهم زدن به خانه خود نظم دهید

خیلی از ما احساس می کنیم که وقت کافی برای نظافت اساسی خانه نداریم؛ اگر شما هم این طور هستید، نگران نباشید! با انجام چند ترفند ساده، دوباره روی وسایل و خانه خود مسلط می شوید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان نکات نظم دهی به منزل می پردازیم.

نکات نظم دهی به منزل

کافیست برای مرتب کردن فوری خانه خود، این 4 کار را در نظر بگیرید و برای هر کدام 10 الی 15 دقیقه وقت کنار بگذارید.

مرتب کردن کاغذها از نکات نظم دهی منزل

کاغذها عامل اصلی نامرتبی بسیاری از خانه ها هستند. برای آغاز کاغذهایی که روی مبل، پیشخوان و بقیه سطوح پخش و پلا هستند را جمع کنید و تمام آن ها را در یک کیسه بزرگ بریزید. کاغذهای کوپن ها و تبلیغات و هر چیزی که تاریخ آن گذشته و دیگر به دردی نمی خورد مانند دعوت نامه ها، کاتالوگ ها و اطلاعیه های مدرسه را بازیافت کنید. این کار باید حداکثر 10 الی 15 دقیقه طول بکشد پس باید تمرکزتان را روی به هم ریختگی هایی بگذارید که سریع مرتب می شوند.

تمیز کردن پیشخوان آشپزخانه

ظاهر آشپزخانه شما چطور به نظر می رسد؟ مهم نیست لوازم آشپزخانه کوچک شما چه قدر زیبا باشد، قرار دادن وسایل زیاد روی پیشخوان هم از نظر بصری جالب نیست و هم فضای ارزشمند زیادی را اشغال می نماید. پس فقط وسایلی که روزانه لازمتان می گردد مانند قهوه ساز را روی کانتر نگه دارید و بقیه وسایل را سر جای خودشان بگذارید.

حین انجام کار نگاهی هم به ظرف های میوه، شمع های تزئینی، قفسه ادویه ها، ظرف حبوبات، جعبه های دستمال کاغذی، کتاب های آشپزی و جای دستمال آشپزخانه بیندازید. اگر فضای خالی دارید، می توانید این لوازم را موقت در کشو، کابینت یا یک قفسه جا دهید. برای اینکه خانه را زیبا کنید به مطلب این نوع چیدمان مبل، خانه را کوچک می نماید سر بزنید.

خالی کردن میزها از نکات نظم دهی منزل

برای مرتب کردن میز ناهارخوری و میز جلومبلی، توصیه می کنیم سه کیسه بزرگ بردارید که یکی برای دور انداختنی ها، یکی برای اهدا کردنی ها و آخری برای جابهجا کردن باشد. بعد به سرعت نگاهی به میزهای هر اتاق بیندازید. هر چیزی که دکوری نیست یا روزانه از آن استفاده نمی کنید را در کیسه مناسبش بیندازید. وقتی تمام وسایل اضافی را جمع کردید نگاهی به کیسه جابه جا کردنی ها بیندازید و وسایل آن را به جایی موقتی ببرید. بقیه وسایل را هم دور بیندازید یا اهدا کنید.

مرتب کردن کمد لباس

یادتان باشد که قرار نیست تمیزکاری و مرتب کردن درست و حسابی انجام دهید و صرفا خلاص شدن از شر یک سری وسیله است. با کیسه ای مخصوص لباس های اهدایی، نگاه سریعی به کمد لباس ها بیندازید و در عرض 10 دقیقه نه بیشتر، تمام لباس هایی را که دیگر مقدار نیستند یا دوستشان ندارید درونش بیندازید. پیشنهاد می کنیم به اهدا کردن لباسی که 2 سال است نپوشیده اید فکر کنید. نگه داشتن لباس ها ته کمد چون هدیه گرفته اید یا گران بوده اند، در حالی که هیچ وقت قرار نیست از آن ها بهره ببرید، فایده ای ندارد. نگاهی هم به کفش های خودتان بیندازید، آن هایی را که ظاهر تروتمیز و سالمی دارند ولی هیچ وقت مقدار شما نشده اند اهدا کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ترفندهای کاربردی که قطعا نمی دانید +ویدیو را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 12 بهمن 1401 بروزرسانی: 12 بهمن 1401 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2230

به "در یک چشم بهم زدن به خانه خود نظم دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در یک چشم بهم زدن به خانه خود نظم دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید