حمایت دو میلیارد تومانی فولاد خراسان از کادر درمانی نیشابور

به گزارش سفر به کانادا، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست مجتمع فولاد خراسان گفت: تا کنون حدود دو میلیارد تومان تجهیزات به مدافعان سلامت و کادر درمانی در نیشابور تقدیم نموده ایم و این فرایند ادامه خواهد داشت.

حمایت دو میلیارد تومانی فولاد خراسان از کادر درمانی نیشابور

ناصر فتحعلیان در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد: از اوایل اسفندماه که موضوع شیوع کرونا مطرح شد، با دستور مدیرعامل مجموعه، کمیته پیشگیری و مقابله با این بیماری را تشکیل دادیم.

وی ادامه داد: هر اندازه که بتوانیم از مدافعان سلامت و کادر درمانی حمایت کنیم، در واقع توانسته ایم از شهروندان و به تبع آن از پرسنل خود نیز حمایت نماییم، بنابراین تجهیزاتی را به کادر درمانی شهرستان نیشابور تقدیم کردیم.

فتحعلیان اظهار کرد: در محموله اول یک هزار عدد گان جراحی و 200 عدد کیت حفاظت فردی تقدیم شد که فارغ از هزینه مادی، مدیرعامل مجموعه برای تهیه این اقلام مسائل فراوانی داشتند که توانستند از تهران تهیه نمایند. در مراحل بعدی یک هزار و 500 لیتر مایع ضدعفونی سطح از جنس نانو و ترکیبات کلوئید نقره که تقریبا بهترین نوع موجود در بازار است و یک هزار و 600 لیتر مایع ضدعفونی نماینده دست به بیمارستان تحویل دادیم. در محموله ای دیگر دو هزار گان جراحی و شش عدد نقاب شفاف صورت به مدافعان سلامت و کادر درمانی شهرستان نیشابور تحویل داده شد.

وی گفت: همچنین دو نفر از پرستاران مجتمع فولاد خراسان را به علوم پزشکی شهرستان فرستادیم. البته این یاری ها تا این لحظه بوده و ما همچنان کمبودهای مجموعه درمانی نیشابور را رصد و کوشش می کنیم تا این کمبودها را برطرف نماییم.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست مجتمع فولاد خراسان درباره اقدامات پیشگیرانه در داخل مجموعه کارخانه نیز اعلام کرد: 800 پیمانکار و حدود دو هزار پرسنل در کارخانه فعالیت می نمایند؛ مهم ترین موضوع و اولویت اصلی ما آموزش و اطلاع رسانی بود؛ بنابراین کوشش کردیم به وسیله سایت، رسانه های مجموعه، فضای مجازی، چاپ تراکت و پوستر نکات مراقبتی را آموزش دهیم. همچنین برای بخش های خدماتی و... آموزش چهره به چهره را انجام دادیم.

فتحعلیان اضافه کرد: در روزهای ابتدایی اسفندماه دستگاه ثبت اثر انگشت رستوران را حذف و دستگاه شناسایی چشمی را جایگزین آن کردیم تا استفاده مشترک از دستگاه نداشته باشیم. ظروف یک بار مصرف نیز به جای سایر ظروف مورد استفاده نهاده شد. در کل مجموعه نیز لیوان ها حذف شد و برای نوشیدن چای از لیوان کاغذی یک بار مصرف استفاده می شود. دستگاه های ثبت اثر انگشت نیز در کلیه مجموعه حذف گشت و از ثبت چشمی، کارتی یا دفتری استفاده می شود.

وی بیان کرد: پس از چند روز که موضوع کرونا در سطح کشور شیوع بیشتری یافت، رستوران را به طور کامل تعطیل نمودیم و ساعت کاری را کاهش دادیم. این روزها پرسنل به جای این که تا ساعت 16فعالیت داشته باشند تا ساعت 13:15 فعالیت می نمایند که ناهار را در منزل باشند. در طول روز بسته های تغذیه ای ارائه می شود و برای این که محتویات بسته آلوده نباشد از یک ناظر بهداشت در این حوزه استفاده می کنیم و بسته های تغذیه پس از تهیه و شست وشو با دمای هفتاد درجه سانتی گراد وکیوم می شوند.

فتحعلیان بیان کرد: در حوزه مواد ضدعفونی نماینده تا کنون پنج میلیارد تومان مواد ضدعفونی برای کارخانه خریداری شده که البته بخشی از این مواد، همان طور که پیش تر ذکر شد به بیمارستان تقدیم گشت. علاوه بر ارائه بسته های حفاظتی به تمامی پرسنل، مواد ضدعفونی نماینده در تمامی بخش های کارخانه مثل ورودی اتاق ها نیز نصب شد تا در صورت احتیاج استفاده شود. در مورد بسته های حفاظتی که شامل ماسک، مایع ضدعفونی و سایر اقلام می شود، به تمامی پرسنل به ویژه نگهبانان که با افراد بیرونی در تماس هستند مازاد بر سهمیه ارائه می شود.

وی ادامه داد: دستگاه تب سنج نیز خریداری شد تا کلیه نیروها هنگام ورود به کارخانه مورد ارزیابی قرار گیرند و در صورت وجود علائم مشکوک به بیمارستان یا پزشک ارجاع داده شوند. اتاق هایی را که با رانندگان بیرونی در تماس است، علاوه بر ضدعفونی و گندزدایی، به صورت تماس غیر مستقیم و سیستمی کردیم و کار رانندگان با سیستم انجام می شود. در مواردی که امکان استفاده از سیستم نبود، تماس مستقیم با پرسنل را قطع کردیم و به رانندگان هنگام ورود دستکش داده می شود.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست مجتمع فولاد خراسان اظهار داشت: برای جلوگیری از ازدحام و تجمع در سرویس های ایاب و ذهاب کارخانه نیز 10 دستگاه اتوبوس به تعداد وسایل حمل ونقل اضافه کردیم؛ هم اکنون تعداد 20 دستگاه اتوبوس و 10 دستگاه مینی بوس در مجموعه فعالیت می نمایند.

فتحعلیان با اشاره به سیاست انجام دورکاری گفت: همکارانی را که قبلا عمل های قلب، ریه، کلیه و... داشته اند و در لیست افراد پرخطر قرار می گیرند، شناسایی و به آن ها تاکید کردیم که کارهای خود را به صورت دورکاری و خوداظهاری و تایید کارکرد از منزل انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 881

به "حمایت دو میلیارد تومانی فولاد خراسان از کادر درمانی نیشابور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت دو میلیارد تومانی فولاد خراسان از کادر درمانی نیشابور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید