حقایقی تلخ درباره شرایط دختران فوتبالیست بوشهر

به گزارش سفر به کانادا، دختران فوتبالیست بوشهر به نابه سامانی و بلاتکلیفی خود اعتراض و حقایقی تلخ از شرایط خود در جریان مسابقات لیگ و پس از آن را بازگو کردند.

حقایقی تلخ درباره شرایط دختران فوتبالیست بوشهر

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا، مدتی است که دختران فوتبالیست بوشهر در گیر و دار دریافت مطالبات خود از هیات فوتبال این استان هستند اما هر بار با بی توجهی و عدم رسیدگی روبرو شده اند تا آنجا که روز گذشته با انتشار نامه ای در فضای مجای بار دیگر اعتراض خود را اعلام کردند.

زهره طاهرنسب یکی از بازیکنان تیم سینا بوشهر با ایسنا به گفت وگو نشست و از شرایط این تیم و بی توجهی مسئولان انتقاد کرد؛ صحبت هایی که حاکی از سختی بسیاری است که دختران فوتبالیست بوشهر برای تیمداری در لیگ کشیده اند و با وجود شرایط عجیب خود متوقف نشده اند اما این روزها حتی برای ماندن در لیگ هم دچار مشکل شده اند.

صحبتهای این فوتبالیست با خبرنگار ایسنا را در ادامه می خوانید.

با امید بهبود شرایط در انتخابات هیات شرکت کردم

پنج سال است که تیم فوتبال زنان را تشکیل داده ایم که دو سال در لیگ یک بودیم و پس از آن به لیگ برتر صعود کردیم. باشگاه پارس جنوبی در اولین سال حضور در لیگ برتر اسپانسرمان شد و هیات فوتبال هم سال بعد تیم را دست گرفت اما هزینه آنچنانی نمی شد. دوره رئیس سابق هیات دی ماه سال قبل تمام و انتخابات برگزار گردید که آقای محتشم رای آورد. از آنجایی که به عنوان نماینده بازیکنان در مجمع انتخاب شده بودم، به اعتبار آقای عبدی پور که به ما یاری زیادی کرد، رئیس کمیته جابجایی و بعد از آن هم سرپرست هیات بود، به آقای محتشم رای دادم.

آقای محتشم جلوی همه بزرگان تیم بوشهر و روسای شهرستان ها به من قول داد که از تیم حمایت می نماید. هر چند که با رای دادن به او دوستانم فکر کردند رشوه گرفته ام و آنها را دور زده ام اما من با نیت درست شدن اوضاع تیم و به اعتبار آقای عبدی پور رای دادم چون در دوره قبل حمایت ها کم بود به گونه ای که ما 9 نفره با یک دستگاه ون تا بم رفتیم و خیلی سختی کشیدیم. هر چند این فصل اوضاع بهتر بود اما یا غذا نداشتیم یا خوابگاه و بازیکنان در به در خانه یکدیگر بودند. با این حال متاسفانه رئیس هیات سه روز بعد از انتخابات تیم را رها کرد و گفت تیمداری نمی نماید. در نتیجه آقای عبدی پور هزینه های تیم را برعهده گرفت.

بعد از نیم فصل اول رنگ پول و آرامش ندیدیم

30 درصد قراردادمان بعد از آخرین بازی نیم فصل اول پرداخت شد اما بعد از آن دیگر رنگ پول و آرامش ندیدیم. با توجه به شیوع کرونا چند ماه دندان روی جگر گذاشتیم تا اینکه بعد از ماه رمضان به دفتر آقای محتشم رفتم و یک ساعت حرف زدم. بازیکنان تیم خیلی هزینه نموده اند چون هزینه رفت و آمدهایمان هم با خودمان بود؛ مثلا ساعت 10-11 شب تمرین داشتیم و در حالی که اوضاع اقتصادی ما خوب نبود باید آژانس می گرفتیم یا یکی دو نفر از بازیکنان با ماشین شخصی بقیه را می رسانند یا مربیان تیم با ماشین خودشان ما را تا جایی می بردند تا به خانه برویم.

از آنجایی که مدتی قبل آقای عبدی پور مجبور به استعفا شد ما حامی خود را از دست دادیم با این حال به رئیس هیات گفتم کاری به اختلاف بین شما ندارم اما به ما قول دادید، حداقل پول ما را بدهید که جمع قرارداد بازیکنان و مربیان 150 میلیون تومان هم نمی گردد. او گفت پیگیری می کنم و به محض پیدا کردن اسپانسر قراردادها تسویه می گردد.

سرنوشت 240 میلیون تومان پارس جنوبی چه شد؟

اداره کل ورزش و جوانان استان مبلغ یک و نیم میلیارد تومان را به حساب هیات فوتبال واریز می نماید که این پول متعلق به باشگاه پارس جنوبی بوده اما مبلغ 500 میلیون تومان از آن را برای طلب 240 میلیونی تیم زنان و بعضی موارد دیگر برداشت و بقیه به حساب پارس جنوبی واریز می گردد. مدارک پرداخت طلب 240 میلیونی تیم زنان توسط پارس چنوبی هم موجود است اما معلوم نیست که این پول کجا رفته؟ آقایان می گویند به دوره ما مربوط نیست. می گویند تیم شما بدهی بالا آورده و مبلغ زیادی هزینه هواپیما و رستوران شده اما قبلا به ما گفتند این پول ها یاری است، چطور الان می گویند بدهی؟ این قضیه چه ربطی به بازیکنان دارد؟ ما که با ون به بم رفتیم، حاضر بودیم حتی با تراکتور هم که شده به شهرهای دیگر برویم و مسابقه بدهیم.

(نامه ها و اسناد مربوط به ادعای فوق نزد ایسنا محفوظ است.)

می خواهند تیم خودمان را به خودمان بفروشند

چند روز قبل از هیات خبر دادند که قصد دارند تیم را به کنگان بفرستند. ما اسپانسر پیدا نموده ایم که حمایتمان کند، فقط هیات باید به باشگاه سینا نامه بدهد که می تواند تیمداری کند اما می گویند این تیم برای پارس جنوبی است و اگر می خواهید در بوشهر بمانید باید به اسپانسرتان بگویید امتیاز تیم را بخرد. این در حالی است که تیم را بازیکنان و مربیان بومی بوشهر تشکیل داده اند و به لیگ برتر آورده اند اما اکنون می خواهند امتیاز تیم خودمان را به خودمان بفروشند.

تخلفات زیادی انجام می گردد؛ این تیم ابتدا با حمایت پارس جنوبی در لیگ برتر شرکت کرد، بعد از آن هیات حمایت کرد و به خاطر انتخابات تیم را به باشگاه سینا دادند تا دو رای داشته باشند. اکنون می گویند باشگاه سینا بوشهر تخلف نموده و وقتی می پرسیم چه تخلفی، جواب می دهند به شما ربطی ندارد و در این کارها دخالت نکنید.

دبیر هیات می گوید به کنگان بروید و تمرین کند یعنی ما 15 نفر در این اوضاع بیماری 4 ساعت باید در راستا رفت و برگشت باشیم. چه تعهدی وجود دارد که سالم برویم و برگردیم؟ با این حال گفته ایم با سه شرط به کنگان می رویم؛ اول اینکه پول قراردادهای فصل قبل را تسویه نمایند، تعهد بدهند که ما را در صحت و سلامت و به موقع به کنگان برسانند و سوم اینکه قراردادهایمان را افزایش دهند.

قراردادمان را کم نمایند به هیات بدهکار می شویم!

بازیکنان تیم ما پتانسیل زیادی دارند اما به آنها رسیدگی و توجه نمی گردد. کل مبلغ قرارداد تیم ما شامل مربی و بازیکن به اندازه پول قرارداد یک بازیکن نیمکت نشین تیم مردان هم نمی گردد. از طرفی توپ، زمین و امکانات نمی دهند و انتظار نتیجه دارند. آقای محتشم یک ماه قبل گفته بود که از قرارداد تیم درصدی به خاطر اینکه آخر جدول هستند و درصدی دیگر برای ناتمام باقی ماندن لیگ، کم می نماید اگر این کار را انجام بدهند ما به هیات بدهکار می شویم چون شاید بالاترین قرارداد تیم ما 10 میلیون تومان باشد، بقیه 5 یا 6 میلیونی بسته اند و حتی قرارداد 2 میلیونی هم داریم.

علاوه بر این ما بازیکن نداشتیم و برای مسابقات به زور 11 نفر می شدیم حتی همه شاهد هستند که تیم سینا بوشهر دراین فصل از بازیکنانش به عنوان گلر استفاده می کرد. با این وجود تیم را در لیگ حفظ کردیم. می گویند از پول بیت المال برای بانوان خرج نمی کنیم، اما چطور برای مردان این کار را انجام می دهند؟

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1308

به "حقایقی تلخ درباره شرایط دختران فوتبالیست بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی تلخ درباره شرایط دختران فوتبالیست بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید